פציעות, פציעות ופציעות. זה מה שמאפיין בעיקר את התקופה של גארת’ בייל בריאל מדריד וכך לצערו הוא כנראה ייזכר בבירה הספרדית.

עם זאת, אף אחד לא יכול להתכחש לעובדה שבייל הוא אחד הכדורגלנים הטובים ביותר בעולם. ההעברה שלו לריאל מדריד גרמה לרעידת אדמה (כמאה מליון יורו), ובלי שרונאלדו שומע, רק לאחר ההגעה שלו ריאל זכתה בשלושה תארי צ’מפיונס ליג. תוסיפו לכל אלו את היכולת וההקרבה שלו לטובת נבחרת וויילס הצנועה, ותבינו שגם האליל של בייל, ראיין גיגס, יודע שיש לו פייט אדיר במורשת הוולשית…

בייל הוא אתלט ברמות הגבוהות ביותר, דבר אשר בא לידי ביטוי בפיזיות שלו ובגבהים אליהם הוא מגיע כשהוא מנתר לנגיחות (כבר עבר את רף 15 שערים בנגיחה בריאל מדריד).

האתלטיות שלו מקבלת משנה תוקף בכל הקשור למהירות. כל אוהד כדורגל לא ישכח מעולם את מה שבייל עשה למארק בארטרה האומלל מול ברצלונה, כאשר השער שהוולשי כבש כאילו היה חסר משמעות לעומת המהירות אותה הפגין על הקו השמאלי, אז בגמר הגביע הספרדי.

בריצת מאה מטר כנראה שנמצא כדורגלנים מהירים ממנו, אך במהירות השיא במשחק כדורגל הוא הקרוב ביותר לבולט עם 36.9 קמ”ש. אגב בולט, הג’מייקני מגיע בשיא הריצה ל-44.48 קמ”ש, בעיקר הודות לכך שהוא זקוק כ-41 צעדים בריצת מאה מטר בעוד שיריביו זקוקים לכ-43 צעדים (זמן השהייה הקצר שלו על הקרקע עושה את העבודה).

בולט. אצלו הצעדים עושים את העבודה (רויטרס)

בימים שלפני הפציעות התכופות, בייל ניסה להסביר איך הוא מגיע למהירויות האלו על המגרש: “זה שילוב של תנועות ידיים ורגליים מאוד חזקות עד שאתה מגיע לשיא המהירות שלך. אחרי שהגעת למהירות השיא אתה צריך להירגע ולתת לצעדים שלך לעבור במהירות את המגנים. אתה צריך להיות כל הזמן על קצות האצבעות ולקרוא את המהלך הבא על המגרש – כך תגיע לכדור מהר יותר מהיריבים שלך”.

בייל התייחס לעובדה שגם עם הכדור המהירות שלו פשוט יוצאת דופן: “כדי לעבור מגנים בכדרור אתה צריך להאמין ביכולות שלך ולסמוך על האינסטינקטים שלך. מבחינה טכנית צריך להיות עם העיניים על הכדור עם מבטים חטופים ולמה שקורה מולך ואז להגיב. אתה חייב לשמור על הכדור קרוב ולתת בו נגיעות מדודות – לא רכות מדיי ולא נוקשות מדיי. אם הכדור יברח לך, גם אם תהיה הכי מהיר בעולם, אתה תהיה בבעיה...”.   

לגבי הספרינטים במהלך המשחק הוסיף: “אתה חייב לתרגל את זה באימונים לאורך המגרש כדי שתוכל לעשות זאת במשחק. המשחקים מוכרעים לא פעם בעשר הדקות האחרונות ואם המגן שמולך כבר עייף יש לך אפשרות ממשית להכריע את המשחק”.

גארת' בייל על הגובה. קטן עליו (רויטרס)

בייל נזכר מתי גילו את הכישרון שלו בילדות: “התחריתי כמעט בכל מרחקי הריצה וניצחתי ברוב התחרויות. הייתי טוב יותר במרחקים הארוכים אבל המרחקים הקצרים היו המועדפים עליי”.

כמובן שעם כל הכבוד לנתונים שלו, בייל מתייחס גם להרגלי התזונה שלו: “אם אתה אוכל כמו שצריך זה נותן לך יתרון אדיר על ספורטאים אחרים שאינם מקפידים על כך – אתה תצליח להתמיד במשימות שלך לאורך כל המשחק ולא רק בחלקים ממנו. אם אתה רוצה להיות ספורטאי טוב יותר, אתה חייב לעשות הכול כמו שצריך – גם באימונים וגם בכל מה שמחוץ למגרש כמו תזונה ומנוחה”.