מרוץ "רצים בצבע 2017" של עמותת נט"ל יתקיים זו הפעם החמישית בגני יהושע, פארק הירקון בתל אביב בנוכחות הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל בני גנץ, המשמש בין היתר גם כראש המועצה הציבורית של העמותה וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. 

במרוץ צפויים להשתתף אלפי אנשים וביניהם: חיילים, מבוגרים, ילדים ובני נוער מהארץ ומהעולם ובו יוזנקו שלושה מקצים: 5 ק"מ עממי, 1.5 ק"מ עממי, 1.5 ק"מ - עממי לילדים בגילאים 7-14 ומקצה "אפרוחים" של 300 מ' - לילדים עד גיל 7.

לאורך המקצים, ייצבעו חולצות המשתתפים באבקות-צבע (ידידותיות לסביבה ולאדם) בשלל גוונים ובאופן סימבולי "יצבעו" את הפציעה השקופה באופטימיות ויסמלו את הבחירה בחיים.

במקום יתקיים מתחם הפנינג פתוח לכל המשפחה הכולל מופעי אקרובטיקה ולוליינות, מתקנים מתנפחים, משחקים לילדים ויצירה בצבעים, דוכני אוכל ושתיה קלה ועוד.   

כל ההכנסות מהמרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה. בית ההשקעות אלטשולר שחם, המלווה את נט"ל לאורך שנים, הוא נותן החסות הראשית של המרוץ.

מרוץ "רצים בצבע 2017" של עמותת נט"ל נועד להדגיש את הצבע, כנראות לפציעה הנפשית השקופה שחווים יום יום עשרות אלפי ישראלים ,שנפגעו כתוצאה ממעורבות ישירה או עקיפה מטרור ומלחמה. בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת במעגל המטופלים של נט"ל, בעיקר לאחר מבצע "צוק איתן."

על-פי נתונים מחקריים של נט"ל, יותר מ-10% מהישראלים מתמודדים עם תסמינים פוסט טראומטיים. במהלך שנת 2017, פנו לקו הסיוע של נט"ל מעל 3,000 איש, מעל ל-1000 איש טופלו ביחידה הקלינית, ומעל 21,000 איש נעזרו ביחידה הקהילתית הפועלת במסגרת משפחתית ופרטנית ברחבי הארץ.

צילום: ערן ירדני

עוד עולה כי מעל ל-15% מכלל הלוחמים המשוחררים מתמודדים עם תסמינים פוסט-טראומטיים, תופעה בעלת השלכות רחבות בכלל המעגלים המשפחתיים והחברתיים של הנפגעים. 
 
אורלי גל, מנכ"ל עמותת נט"ל: "לטראומה על רקע לאומי יש השפעה שאינה רק אישית או פסיכולוגית אלא גם חברתית וכלכלית, וזאת מכיוון שמשפיעה באופן ישיר גם על נושאים כמו פריון בעבודה ותעסוקה. הפגיעה הנובעת מטראומה על רקע לאומי מקשה על אזרחים רבים לתפקד באופן מלא גם אם אין הדבר נראה כך כלפי חוץ. האפשרות לפנות לנט"ל באופן בלתי אמצעי ודיסקרטי ,ללא כל צורך בחובת הוכחה בירוקרטית, בטיפול שעלותו מסובסדת עד חינם ואינו קצוב במספר טיפולים, חוסכים למדינה ולמוסדותיה מיליוני שקלים וחשוב מכך מאפשרים לאותם אזרחים ומשפחותיהם לחזור למסלול החיים התקין. אני קוראת לקהל הרחב להירשם למרוץ ולקחת חלק פעיל בסיוע לנפגעים." 

רצים בצבע 2017

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ:  "נט״ל נמצאת בקו החזית של הסיוע והתמיכה לאנשים ומשפחות שנפגעו באירועי טרור ומלחמה בחירום ובשגרה ומהווה אחד מעמודי התווך של החברה הישראלית בעשורים האחרונים. אני מזמין את כולם לבוא להזדהות, לרוץ אתנו ולתרום לנט"ל" .

מרוץ "רצים בצבע" יתקיים ביום שישי ה 17.11.2017, החל מהשעה 8:00 בבוקר, בפארק הירקון-גני יהושע, תל אביב. כל ההכנסות מהמרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה.