מירוץ זרוע הים מתקיים כל שנה מזה כשש שנים, כאשר השנה המירוץ התקיים בפעם הראשונה במתכונת ייחודית בבסיס עתלית. 

עד היום התחרו המשתתפים במירוץ במקצה ריצה בלבד, אך השנה נוספו מספר מקצים נוספים אשר חלקם ייעודיים לזרוע הים ולמימד הימי בלבד.

השנה, נוספו למקצה הריצה מקצה עממי של רכיבה על אופניים, ומקצים תחרותיים נוספים של אקווטלון (שחיה וריצה), ריצה וסאפ.

מקצה הריצה התחלק לשניים –  מקצה תחרותי של שמונה ק״מ ומקצה עממי של חמישה ק״מ. מקצה האופניים היה עממי וכלל 20 ק״מ של רכיבה על אופניים, מקצה השחייה היה תחרותי וכלל תחרות שחיה של 500 מטר, מקצה הסאפ היה תחרותי וכלל תחרות של 500 מטר סאפ, ומקצה האקווטלון היה תחרותי וכלל שני מקצים של 330 מטר שחיה וקילומטר ריצה. 

מירוץ זרוע הים הסתיים בטקס חגיגי במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, וכלל טקס חלוקת פרסים למנצחים במקצים התחרותיים. במירוץ השתתפו כ-2500 משתתפים, ביניהם קצינים, נגדים וחיילים בשירות חובה מכלל יחידות הזרוע. יום זה התקיים לאחר היערכות רבה מצד הזרוע במורה לאפשר לכלל אנשי הזרוע להשתתף במירוץ הן במקצה התחרותי והן במקצה העממי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
2500 משתתפים לקחו חלק במירוץ זרוע הים

מראש מחלקת תורה והדרכה בזרוע הים, אלוף-משנה רונן חג'ג', נמסר כי "לאורך השנים הבחנו כי ישנו קשר ישיר בין היכולת של לוחם לתפקד בלב ים לאורך זמן לבין רמת כושרו הגופני, ככל שלוחם נמצא בכושר גבוה יותר כך ישתפר תפקודו ולכן אנו דואגים לתת דגש רב על שילוב פעילות גופנית בשגרת היום יום והפקת אירועי שיא כמו המירוץ שהיה בעתלית.

“בעיניי המירוץ הוא דוגמה מעולה לדרך לשמור על כושר גופני בקרב הלוחמים והמפקדים וגם בקרב אנשי המטה. המירוץ היה חוויה מגבשת ושוברת שגרה ליחידות השונות בזרוע שהיוותה נקודת שיא במאמץ שנתי לקידום שילוב תזונה נבונה ופעילות גופנית בחייהם של המשרתים בזרוע כדרך לשפר את אורח חייהם”.