המשלחת הישראלית ל“משחקי העולם” התכנסה היום (שישי) במלון לאונרדו פלאזה בנתניה להכנות אחרונות לקראת המשחקים שיפתחו ב-20 ביולי בפולין. תחרות משחקי העולם, שמתקיימת כל ארבע שנים, היא האליפות המקבילה למשחקים האולימפיים. המשלחת הישראלית מורכבת מ-19 ספורטאים, ביניהם אלופת העולם באגרוף תאילנדי נילי בלאק, אלוף אירופה בסקי מים גיא פירר ואלוף אירופה וסגן אלוף העולם בג׳יוג׳יטסו רון כהן.

נשיא התאחדות אילת אריק קפלן מאמין שהמשלחת תחזור עם תוצאות: “זו המשלחת האיכותית ביותר שיצאה למשחקי העולם וזו הפעם הרביעית שאילת אחראית על המשלחות למשחקי העולם. בשתי האליפויות האחרונות הצלחנו לזכות במדליית ארד. אני לא רוצה לפתוח פה לשטן, אבל אנחנו מאוד נתאכזב אם לא נחזור עם לפחות מדליה אחת, שאינה ארד”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הכנת המשלחת הישראלית למשחקי העולם

הנשיא המשיך: “אלו הציפיות, אבל התקוות הרבה יותר גדולות כמובן, כי יש לנו ספורטאים איכותיים ביותר. אבל בספורט כמו בספורט, אתה יכול ליפול על יום לא טוב. אנחנו רוצים להאמין שעשינו את כל ההכנות וסיפקנו את כל האמצעים שזה לא יקרה. בגלל זה אנחנו מקווים שנחזור עם מדליות”. 

“המטרה היא להביא את הזהב, אבל הכל יכול לקרות. אי אפשר להישאר אדישים כי כביכול עכשיו אני במבחן”, אמרה בלאק, שמייצגת לראשונה את נבחרת ישראל: “אני יודעת שמצפים ממני למדליה, אבל זה לא מעניין אותי. אני יודעת למה אני מסוגלת ואם משהו יקרה וזה לא ייצא, אז בסדר, זה קורה לכל אחד”.

אריק קפלן. לא רוצה לפתוח פה (שחר גרוס)אריק קפלן. לא רוצה לפתוח פה (שחר גרוס)

בתחרויות הקרב לגברים, דודי בן זקן המתחרה בג׳יוג׳יטסו, איתי גרשון בקיקבוקסינג ואיתי גאיר באגרוף התאילנדי מגיעים בציפיות גבוהות למשחקים ושלושתם בטוחים שיצליחו לחזור עם מדליה. בסקי המים, הציפיות גבוהות מפירר, כך מספר מאמן הנבחרת עמרי בן נתן, שהשתתף בתוכנית הריאליטי האח הגדול: “כשיש לך את אלוף העולם, אלוף אירופה, אלוף העולם לנוער ואלופת אירופה לבוגרות, אז תמיד הציפיות הכי גבוהות. אנחנו רוצים לקחת מדליית זהב ויכולים לעשות את זה”.

לינוי אשרם (שחר גרוס)לינוי אשרם (שחר גרוס)