לאחר ששנת 2017 הייתה מהפכנית בתחום הגיימינג עם ההצהרה על פתיחת הליגה הראשונה בהיסטוריה של ה-NBA 2K, החליטו ב-’מארקה’ הספרדי היום (שבת) לבדוק מה יהיה ענף הספורט שיידבר הכי חזק בשנה הקרובה. 

אז נכון, הכדורגל עם משחק הפיפא המפורסם צפוי להמשיך ולהיות הכי חזק בתחום ה-esports כאשר EA sports החליטה לשדרג מעט את האליפות הרשמית שלה, ולתת לה את השם החדש – FIFA eWorld Cup. כאשר על פי החברה יחולק ליותר דרגים מבעבר, יותר אירועי לייב ורמת תחרות גבוהה יותר. הגמר ייערך אמנם רק בקיץ הקרוב אך סיבובי המוקדמות הראשונים כבר החלו, ובפיפא ינסו לנצל את המונדיאל כדי להעלות את ההייפ לתחרויות.

תחרויות הפיפא לשנת 2018 ברשת (טוויטר)

אך לא רק הכדורגל ידבר חזק. לראשונה בהיסטוריה, חברת 2K פתחה ליגת eSports בהשתתפות קבוצות ה-NBA, כאשר מלבדה של האלופה, גולדן סטייט ווריירס, עוד 16 קבוצות נוספות צפויות לקחת חלק באליפות, כאשר שלב ההרשמה הראשוני כבר החל מה-1.1 ועד לסוף ינואר.

אך באתר הספרדי מדברים על כך שמלבד שני הענפים האלו, גם הטניס שעושה קאמבק ומגיע לראשונה לקונסולות של הדור הבא, עם שני משחקים חדשים, ה-AO TENNIS שייצא ביחד עם אליפות אוסטרליה, ו-Tennis World Tour שייצא במאי צפוי לעורר הדים רבים בענף הגיימינג. בנוסף, חברת UbiSoft עורכת תחרות עם משחק אולימפיאדת החורף החדש, Steep: Road To The Olympics שבה הזוכה יקבל טיול לדרום קוריאה, המדינה בה נערכת השנה תחרות החורף.

משחק הטניס החדש tennis world tour (טוויטר)