בספרד מתקשים מאוד להירגע מטעות השיפוט האנושה בדרבי של ולנסיה. הכל התרחש במשחק שנעל את יום ראשון האחרון, בו העטלפים ניצחו לבסוף 1:3 את לבאנטה, אך הקבוצה שנמצאת רק שתי נקודות מעל הקו האדום, יצאה עם תחושות קיפוח קשות אחרי אחת מטעויות השיפוט ההזויות ביותר שנראו העונה בספרד ובכלל, בשנים האחרונות בליגה בכירה באירופה. 

האירוע ההזוי של השנה הגיע במהלך המחצית השנייה, במצב של 1:1. כדור קרן של לבאנטה הוגבה אל ראשו של המגן הימני, קוקה, שנגח באין מפריע אל הרשת ורץ לחגוג, אלא שהשופט מדייה חימנס שרק ופסל את השער. שחקני לבאנטה תפסו את הראש, לא מאמינים למה שקורה והתנפלו על צוות השיפוט כדי לקבל תשובות לגבי פסילת השער, אך השופט סימן להמשיך. ולנסיה רצה להתקפה בצד השני וכבשה מרגליו של לוסיאנו וייטו, במה שהפך את טעות השיפוט ללא רק קשה במיוחד, אלא גם קריטית לצורה בה התגלגל המשחק.

שחקני לבאנטה נותרו המומים וההילוכים החוזרים הראו בדיוק למה: בזמן שקוקה, שחקן לבאנטה, עלה באין מפריע ונגח לרשת, אל כר הדשא נפל חוסה גאיה של ולנסיה. אלא שאת גאיה לא דחף אף שחקן של לבאנטה. למעשה, אף אחד מהם לא באמת היה קרוב לאירוע. את גאיה דחף חברו לקבוצה, גבריאל פאוליסטה, והשופט מסיבה כלשהי סבר כי שחקן העטלפים נדחף על ידי שחקן של לבאנטה ובשל כך פסל את השער.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טעות שיפוט כזאת הזויה עוד לא ראיתם העונה

האירועים הקשים עבור השופט המשיכו כאשר לפני הסיום העניק פנדל שלא היה ולא נברא לזכות ולנסיה, אחרי שסימונה זאזה חדר לרחבה, הכשיל את שחקן ההגנה ששמר עליו, נפל יחד איתו וקיבל כדור עונשין מ-11 מטרים שהפך ל-1:3 של ולנסיה. ניצחון שכולו שוד בחסות השופט מדייה חימנס. אם זה לא מספיק, את הפנדל הצמיד חימנס לשחקן ההגנה אנטוניו לונה, שאף קיבל צהוב, כאשר מי שבכלל היה מעורב בתיקול עם זאזה הוא הבלם רובר פייר. בדו”ח השיפוט שלו כתב: “בדקה ה-87 אנטוניו לונה הפיל אל כר הדשא ברחבה שחקן יריב בעבירה חסרת אחריות ומסוכנת”. 

ועדת השופטים בספרד קוראת להרחיק את שחקני לבאנטה, אנטוניו לונה ואיבן לופס, בשל ציוצים שלהם ברשתות החברתיות בעקבות אירועי המשחק. לונה כתב: “אני כותב את זה באותיות גדולות: הפסדנו הכל אחרי החלטות שמישהו קיבל בעזרת התחת שלו”. לופס מצידו צייץ: “זה היה שוד!”, כאשר הוא מדגיש את המילה האחרונה. 

רוצים להגשים חלום ולטוס למשחק בליגה הספרדית? לחצו כאן לחבילות הספורט של ONE TRAVEL >>