קריירה משגשגת בת 16 שנים הגיעה היום (שלישי) לסיומה, כשקפטן הפועל ראשון לציון בכדוריד, אבישי סמולר, כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיע על פרישה. סמולר, אחד מהשחקנים הישראלים הבולטים בתולדות הענף, היה נרגש מאוד בעת הכרזתו והודה לכל הנוכחים על הגעתם.

אבישי סמולר ערך את הופעת הבכורה המקצוענית שלו כבר בגיל 16 במדי הקבוצה הבוגרת של הפועל ראשל"צ ואט אט הפך לאחד מכוכבי הקבוצה לצידו של עידן מימון. בשנת 2007 חתם בווצלאר והפך לישראלי הראשון ששיחק בבונדסליגה אשר נחשבת לליגה הטובה בענף. בעונת 2010/2011 עבר אל למגו, אף היא מהליגה הגרמנית, לפני ששב ארצה בעונת 2012/2013 לקבוצה בה נחשב לסמל ענק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סמולר: אני מאד שלם עם ההחלטה

סמולר פתח תחילה את דבריו עם הסבר מדוע להחליט לתלות את הנעליים: "אסביר את ההחלטה שלי כדי למנוע שמועות מיותרות. מאז שחזרתי לקדנציה השנייה בהפועל ראשל"צ השקעתי את כל כולי בקבוצה ונתתי את המקסימום. בשנה הזו החלטתי שלא אוכל להמשיך להיות כדורידן מקצועי. אני יכול לשחק ובמקביל להתחיל קריירה במקום אחר, אבל אם אני לא יכול לתת את המאה אחוז שלי למועדון אני לא אעשה את זה. הפועל ראשל"צ זה לא סתם מועדון, אם אתה לא פה במאה אחוז אז אל תהיה פה".

"זו החלטה סופר קשה ומלחיצה, אבל אני שלם איתה", הסביר סמולר. "אני מרגיש בר מזל על הזכות לעבור את הדרך שעברתי. צברתי המון חוויות מדהימות. אני רוצה להודות לשחקנים ששיחקו איתי ולמאמנים שאימנו אותי לאורך הקריירה. אני באמת אוהב את כולם. זו פרידה קשה. את הבסיס של הערכים שלי כבן אדם קיבלתי מהמאמנים שלי. מעבר לזה שהם לימדו אותי כדוריד, הם נתנו לי את הערכים הכי חשובים שיכולתי לקבל".

סיומה של תקופה (שחר גרוס)

"אני רוצה להודות גם ליריבים הספורטיביים שהיו לו במהלך הקריירה", המשיך סמולר והוסיף: "הם הבעירו בי את האש של התחרותיות וגרמו לי תמיד לרצות להשתפר. הדבר הכי עצוב בפרישה הזו היא בעצם הפרידה מהילדות. הכדוריד הוא הדבר האחרון בחיים שלי שנשאר מהילדות".

"העתיד? אני פותח כרגע את פרק ב' בחיים שלי. אין לי תכניות ואין לי מושג מה אני הולך לעשות. אני מפחד מזה, זה צעד אמיץ וזה מאוד מאתגר. אני רוצה למצוא את מה שיהיה בשבילי כמו הכדוריד. משהו שיגרום לי להשקיע ולתת את המאה אחוז שלי. אני בטוח שהדרך הזו תהיה הרבה יותר קלה עם הערכים שקיבלתי פה. להיות מאמן זה דבר שהוא מעניין כי אני חי את הענף, אבל כרגע הייתי רוצה לנסות לקחת את היתרונות שאני חושב שצברתי בקריירה שלי ולראות איך אני מנצל אותם בחיים האמיתיים. מעניין אותי לדעת מיהו אבישי מחוץ לעולם הספורט".

לסיום, ביקש סמולר להעביר מסר לדור העתיד: "שחקן טוב זה לא בהכרח שחקן שעושה 10 גולים, אלא שחקן שהופך את השחקנים שלידו לטובים יותר. חשוב גם לא לשנוא את היריב, אלא לאהוב את הקבוצה שלך. צריך להיות ספורטאים ולבוא עם ערכים של כבוד ליריב, צניעות והתמדה. עדיף להחטיא 15 זריקות מאשר לא לקחת זריקה אחת. אסור שהפחד יכניע אתכם. תצאו מאיזור הנוחות שלכם ותנסו להגשים כל חלום שיש לכם".

מתחיל פרק ב' (שחר גרוס)

מאמנו, עידן מימון, אמר: "הייתי בסוד העניינים בחודש האחרון וידעתי על הכוונות של אבישי. ניסינו לשכנע אותו להישאר אבל הוא היה שלם עם עצמו ואז הבנתי שזה נגמר. אבישי עשה דברים מופלאים על המגרש ומפה יש לי רק לאחל לו בהצלחה ולהגיד לו תודה שנתן לנו הצופים, המאמנים והשחקנים לחוות אותו על המגרש. הוא היה שחקן מיוחד ובן אדם מדהים. הייתה לי הזכות הגדולה לשתף איתו פעולה כשחקן ולאמן אותו".

"אני חושב שעשית את זה מוקדם, יכולת לתת עוד הרבה שנים לאגודה", פנה מימון לסמולר, והמשיך: "אני מעריץ את ההחלטה שלך ואזכור אותך תמיד כאחד האנשים האהובים והמיוחדים בענף. אני מאחל לעצמי שעוד שחקנים שאזכה לאמן יהיו מקצוענים ואנשים כמוהו".