עונת החימר 2018 הסתיימה לה כשהמדורגים במקום הראשון בעולם, רפאל נדאל בגברים וסימונה האלפ בנשים, מניפים את הגביע ברולאן גארוס, האחד עשה זאת אמש (ראשון) בפעם ה-11, והשנייה יום לפני בפעם הראשונה. 

נדאל, המדורג 1, מוליך רק ב-100 נקודות על רוג'ר פדרר עם פתיחתה של עונת הדשא בה השווייצרי מגן על הזכייה בווימבלדון. אלכסנדר זברב נותר במקום השלישי, אבל חואן מרטין דל פוטרו עלה שני שלבים וחוזר למקום הרביעי אותו כבש לראשונה אי שם ב-2009. אחריהם מדורגים מרין צ’יליץ’, גרגור דימטרוב, דומיניק ת’ים, קווין אנדרסון, דויד גופן וג'ון איסנר.

רפאל נדאל עם התואר (רויטרס)

דודי סלע, שהפסיד ברולאן גארוס בסיבוב הראשון, עלה 3 שלבים למקום ה-101. סלע פרש ממספר טורנירי צ'לנג'ר על הדשא ויחזור ככל הנראה בשבוע שלפני ווימבלדון, שם הגיע בשנה שעברה לסיבוב השלישי. עידן לשם התקדם 9 שלבים למקום ה-347.

האלפ, ששמרה כמובן על מקומה בפסגה הגדילה את הפער לכ-1200 נקודות מהשנייה קרולין ווזניאקי. גרביניה מוגורוסה נותרה שלישית, אבל את הזינוק המשמעותי רשמה סלואן סטיבנס הפיינליסטית בפאריס, שזינקה 6 שלבים למקום הרביעי בעולם, דירוג שיא למי שלפני שנה דורגה במקום ה-974 אחרי שנה של פציעות.

סימונה האלפ עם הגביע (רויטרס)

אחריהן נמצאות אלינה סביטולינה החמישית, קרולין גארסיה שישית (דרוג שיא), קרולינה פלישקובה, פטרה קביטובה, ונוס ווליאמס ומדיסון קיז שחוזרת לטופ 10 על חשבונה של אלופת השנה שעברה ילנה אוסטפנקו שהודחה בסיבוב הראשון השנה וצנחה 7 שלבים למקום ה-12. 

הדרוג שהתפרסם הבוקר (שני), מהווה ציון דרך גם לטניס הישראלי, כשדניז חזניוק עלתה 47 שלבים ורשמה דרוג שיא משמעותי עבורה, 200 בעולם. זאת בעקבות זכייתה בטורניר ITF לפני שבועיים. יוליה גלושקו שזכתה לפני שבוע אף היא בטורניר בתאילנד, עלתה 32 שלבים למקום ה-273 ותזנק גם בשבוע הבא אחרי שהגיעה לגמר טורניר נוסף.

דניז חזניוק עם הגביע (פייסבוק)