כשאומרים חימר בטניס אומרים רפאל נדאל. הטניסאי הספרדי האדיר הוכיח זאת שוב היום (ראשון), כשזכה בפעם ה-11 בקריירה בטורניר רולאן גארוס בפאריס, עם ניצחון בגמר על המדורג שמיני בעולם דומניק תים 4:6, 3:6 ו-2:6

בנוסף, היה זה תואר הגראנד סלאם ה-17 בקריירה האדירה של השור ממאיורקה, שמחזיק בזכייה אחת באליפות אוסטרליה, שתי זכיות בווימבלדון ובשלוש אליפויות ארצות הברית. הספרדי הצהיר על כוונותיו כבר בפתיחה ושבר את יריבו חסר הניסיון (גמר סלאם ראשון בקריירה) כבר במשחקון השני של המערכה הראשונה, כשבתוספת שבירה נוספת בגיים העשירי סידרו לו 4:6.

רפאל נדאל חוגג (רויטרס)

נדאל הריח דם וניצל זאת לשבירה מהירה בתחילת הסט השני, בדקה ל-3:6 קליל. המערכה השלישית הייתה לפרוטוקול בלבד ו-תים רק חיכה שהסיוט ייגמר. כעת נותר לראות איך רפאל נדאל, שנמצא בפסגת הדירוג העולמית, יגיע לטורניר ווימבלדון בו הוא לא זכה כבר שמונה שנים רצופות. 

מערכה ראשונה: 4:6 לנדאל

המדורג ראשון בעולם התחיל את המשחק בצורה חדה ומרוכזת וניצח את המשחקון הראשון על האפס. המדורג שמיני נכנס להלם ונשבר כבר בגיים השני על ה-15. אבל תים גילה אופי והצליח לשבור את השור ממאיורקה בחזרה עם מכת כף יד נהדרת בדרך ל-2:2. קצב המשחק ואורך הרלים עלו, כשנדאל ניצח את המשחקון החמישי, כולל נקודה מדהימה במכת הקפצה שנחתה על הקו. הספרדי לא הצליח לנצל שתי אפשרויות שבירה בגיים השישי והאוסטרי שרד בקושי, בסיומו של רלי נפלא של 17 חבטות. מכת גב יד מהסרטים סידרה לנדאל ניצחון על ה-15 מהיר ו-3:4. תים ענה עם ניצחון על ה-15 משלו. הכל התנקז למשחקון העשירי בו האוסטרי לא עמד בלחץ ונשבר, 4:6 לנדאל בסט הראשון.

מערכה שנייה: 3:6 לנדאל

הספרדי ניצל את המומנטום והמשיך את היכולת הטובה עם ניצחון על ה-30 בגיים הראשון. תים נראה מתוסכל ואיבד גם את המשחקון הבא בדרך ל-0:3 קליל של השור ממאיורקה. האוסטרי התעשת מעט וניצח גיים על האפס. המדורג שמיני כבר הוביל 0:30 במשחקון החמישי, אבל נדאל חזר ועלה ל-1:4. האוסטרי הצליח לצמק עם עוד משחקון על האפס, אבל לא הצליח לנצל נקודת שבירה בגיים הבא והמדורג ראשון בעולם עלה ל-2:5, בדרך ל-3:6 במערכה.

מערכה שלישית: 2:6 לנדאל

האוסטרי כבר היה בפיגור 40:0 במשחקון הראשון של הסט השלישי, אבל עם המון נחישות הצליח לחזור ולשמור על ההגשה שלו. אבל השור ממאיורקה רצה לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר והשיג שבירה בגיים הרביעי כדי לעלות ל-1:2. נדאל שמר על ההגשה שלו, אבל ת’ים ענה וקבע 3:2. הספרדי ביקש הפסקה כדי לטפל בפציעה בידו, אבל אחריה שוב שמר על ההגשות שלו ועלה ל-2:4, שבר את ההגשות של האוסטרי וסגר עניין עם משחק הגשה לא פשוט בו הקשה עליו תים מאוד בדרך ל-2:6.

רפאל נדאל ודומיניק תים לוחצים ידיים בסיום המשחק (רויטרס)