רגע לפני שהגביע העולמי בכדורגל יצא לדרך, נקבל היום (ראשון, 16:00) רגע שיא ספורטיבי נוסף, כשרפאל נדאל ודומיניק תים יפגשו בגמר הרולאן גארוס. המדורג ראשון בעולם, שמחפש את הגראנד סלאם ה-17 בקריירה וה-11 בפאריס, ניצח בחצי הגמר את חואן מרטין דל פוטרו בשלוש מערכות ואילו האוסטרי, שהעפיל לראשונה בקריירה לגמר גראנד סלאם וינסה להפתיע את עולם הטניס, הגיע למעמד היוקרתי אחרי שגבר על  הפתעת הטורניר מרקו צ’קינטו האיטלקי 5:7, 6:7 ו-1:6.

"מחכה לי משחק קשה מאוד מול יריב שמשחק נהדר", אמר נדאל והוסיף: "אני יודע שאני אהיה חייב לשחק את הטניס הכי טוב שלי, אם אני רוצה שיהיה לי סיכוי. דבר טוב הוא ששיחקתי הרבה משחקים טובים בעונת החימר שלי, אבל בגמר הזה אצטרך להעלות עוד קצת את הרמה שלי".

מנגד, תים בונה על העובדה שהוא הצליח לנצח את השור ממיאורקה שלוש פעמים בקריירה: "אני יודע איך לשחק מולו, יש לי תוכנית. אם אני רוצה לנצח אותו, אני צריך לשחק בצורה בה שיחקתי ברומא ובמדריד. אבל אני גם מודע לעובדה שאני לא לבד בסיפור הזה, רפא אוהב את התנאים פה יותר ממדריד, בוודאות. הטוב מ-5 זה סיפור אחר לגמרי. ברור שיש עליי לחץ כי עברתי דרך ארוכה ואני לא רוצה להפסיד, אבל מצד שני, אני משחק מול רפא, כך שאני לא השחקן שיש עליו באמת את הלחץ".