קייטי לדקי כבר שמה את שמה כאחת השחיניות הגדולות אי פעם, אולם הלילה (בין רביעי לחמישי), היא רשמה היסטוריה קטנה נוספת, כאשר במשחה הראשון שלה כמקצוענית ניפצה את שיא העולם ב-1,500 חופשי.

בשנתיים האחרונות הייתה האלופה האולימפית חלק מנבחרת השחייה של אוניברסיטת סטנפורד וכחלק מחוקי ליגת המכללות הנוקשים לא נחשבה בשל כך למקצוענית ולא הייתה יכולה לקבל שכר עבור הישגיה, אלה רק מלגת לימודים. במעמד חדש זה, היא הגיעה לאינדיאנפוליס לתחרות מסבב ה”פרו סווים” האמריקאית והדהימה את הצופים.

כבר במקצה המוקדמות ל-1,500 חופשי, נתנה לדקי את כולה וקבעה זמן של 15:20.48 דקות, שיא עולם חדש (ראשון שלה מאז ריו) ושיפור של חמש שניות בדיוק לשיאה מאליפות העולם ב-2015. השחיינית הביטה אל לוח התוצאות בסיום בהשתאות, כשגם היא הופתעה מהתוצאה שהוצגה על הלוח.

“לא ציפיתי לזה”, סיפרה לדקי בסיום, “אני בעומס אימונים, בלי טייפר ואחרי שישה שבועות של אימונים ממש טובים וחזקים. ידעתי שאני אשחה טוב, ציפיתי לשחות באיזור ה-15:30 או קצת פחות, וזה כיף לראות שאני יכולה אפילו יותר”.

על כך שכעת, לראשונה, היא תוכל לקבל את הבונוס שמגיע על שבירת שיא עולם: “וואו, ממש לא חשבתי על זה, זה לא בגלל הכסף, זה כדי להראות לעצמי שאני יכולה להיות הכי טובה שאפשר”.