הוועד האולימפי בדרך לשינוי במערך הרפואה שלו, במסגרת המהלך לקידום ההתמחות המקצועית והטכנולוגית בענפי הספורט האולימפיים בארץ. הנהלת הוועד האולימפי אישרה את מינויו של פרופ’ דני נמט, מנהל מרכז ספורט לילדים ונוער וסגן מנהל המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, לתפקיד המנהל הרפואי של הארגון.

במסגרת התפקיד, פרופ’ נמט יבנה פרוטוקולים ברורים של ניהול רפואי לספורטאי מיום כניסתו לסגל האולימפי וקוד רפואי שיועבר לספורטאים המובילים ולמאמניהם. בנוסף, הוא יפעל להקמת פורום של רופאים מומחים בעלי זיקה לספורט, במטרה לסייע בייעוץ לספורטאי ההישג, לעדכן את הרופאים האחרים בחידושים בתחום ולעזור בכתיבה של ניירות עמדה.

פרופ’ נמט היה בעברו אלוף ישראל בהדיפת כדור ברזל וביידוי פטיש, וייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות עד לשנות ה-90’. הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, בוגר תואר שני במינהל מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב וסיים התמחות מחקרית וקלינית ברפואת ספורט בילדים באוניברסיטת קליפורניה.

עם מינויו לתפקיד, אמר פרופ’ דני נמט: “לכבוד הוא לי להיבחר לתפקיד ואני מודה לוועד האולימפי על האמון שנתן בי. ספורטאי העלית של ישראל זוכים למעטפת רפואית איכותית ביותר והמטרה שלנו היא למסד מערך טיפולי רב תחומי שיפעל בשיתוף פעולה עם הספורטאי וצוות האימון שלו, מערך שיכלול אנשי מקצוע מובילים ברפואה, פיזיולוגיה, תזונה, פסיכולוגיה, פיזיותרפיה ומקצועות בריאות נוספים שילוו ויסייעו לספורטאי להשיג תנאים מיטביים להצלחה”.