המסלול הקשה ביותר של הג’ירו ד’איטליה הגיע היום (שלישי) לסיומו, כאשר אחרי 239 ק”מ של רכיבה זכה הסלובני מטאיי מוחוריץ’ ניצח בקטע ה-10 שהוא הכי ארוך בתחרות, שנמשך למעלה מחמש שעות. סיימון ייטס הבריטי ממשיך להוביל עדיין את דירוג הרוכבים בג’ירו ולשמור על החולצה הוורודה.

כמו כן, ייטס גם הגדיל את היתרון שלו בראש הדירוג בשלוש שניות נוספות, כאשר היה הראשון להגיע לנקודת ספרינט הביניים. כמו כן, הוא סיים את המירוץ 35 שניות אחרי מוחוריץ’ שהיה זה שניצח את הקטע.

מספר רוכבי סייקלינג אקדמי, ביניהם הישראלי גיא שגיב, ניהלו מלחמת הישרדות בקטע העשירי של הג׳ירו כדי להגיע לסיום במסגרת הזמן. הסיטואציה הקשה נוצרה דווקא לאחר ששני רוכבי אקדמי קריסטס ניילנד ובן הרמנס הצליחו לייצר בריחה בעליה הגדולה שפתחה את הקטע התובעני באורך 239 ק"מ.

קבוצת סקיי החליטה לנהל מרדף אחרי הבריחה של אקדמי, וגרמה להתפוררות הפלוטון כולל שלושה רוכבי הקבוצה ביניהם הישראלי גיא שגיב. ההתפרקות של הרוכב במקום השני בג׳ירו אסטבן צ׳אבז שאיבד למעלה מ-10 דקות, גררה האצה נוספת של סקיי, והתוצאה היתה שהרוכבים מאחור מצאו עצמם נאלצים להכנס למרדף נגד הזמן כדי להגיע לקו הסיום במסגרת הזמן המותר.