טורניר רומא, האחרון לפני הרולאן גארוס נפתח היום (שני), אבל חוץ מכמה תוצאות מרתקות, עמד במרכזו פרישתה של הטניסאית האיטלקייה רוברטה וינצ’י. השחקנית בת ה-35 זכתה בעשרה תארים ובאין ספור תארי זוגות כולל זכייה ביחד עם שרה אראני בכל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם.

במבט לאחור יזכרו לווינצ’י ניצחון אחד סנסציוני על סרינה ווליאמס בחצי גמר אליפות ארה"ב הפתוחה ב-2015 מנעה ממנה את השלמת כל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם בשנה אחת. בגמר הפסידה לבת ארצה פלביה פנטה. בנוסף, האיטלקייה נוצחה במשחק הפרידה שלה על ידי אלכסנדרה קרוניץ’ הסרבית 6:2, 0:6 ו-3:6 ואז נפרדה מהקהל הביתי בנאום מרגש.

נעמי אוסקה (רויטרס)

במשחק המרכזי אצל הנשים הביסה נעמי אוסקה היפנית, אלופת האינדיאן וולס, את הראשונה בעולם לשעבר ויקטוריה אזרנקה עם 0:6 ו-3:6. כמו כן, ג'ו קונטה הבריטית גברה על מגי ריבריקובה הסלובקית 4:6 ו-3:6. אצל הגברים השיג קאי נישיקורי ניצחון על פליסיאנו לופס 6:7(5) ו-4:6. דיוויד גופן הבלגי (9) הביס את לאונרדו מאייר הארגנטיני 1:6 ו-2:6.

דירוג: פדרר ראשון, ג'וקוביץ במקום ה-18

בדרוג שהתפרסם היום חזר רוג'ר פדרר למקום הראשון בעולם על חשבונו של רפאל נדאל. השווייצרי שוויתר על עונת החימר מסתכל מהצד על רפאל נדאל מנסה להגן על כל תארי החימר שלו מהשנה שעברה וברגע שמעד ברבע גמר מדריד, פדרר עקף אותו.

רוג'ר פדרר (רויטרס)

בנוסף, נובאק ג'וקוביץ’, שמאז שחזר לא מצליח להציג את הטניס שהוביל אותו למקום הראשון בעולם, צנח היום שישה שלבים היישר למקום ה-18 בעולם אחרי ההדחה בסיבוב השני במדריד. זה הדרוג הנמוך ביותר של הסרבי מאז שנת 2006. בנוסף, אצל הנשים עלתה אלופת מדריד הטרייה פטרה קביטובה למקום השמיני בעולם אחרי שזכתה השנה בארבעה תארים, שניים מהם בטורנירים משמעותיים, דוחא ומדריד.