בעוד כשבוע וחצי תצא לדרך אליפות אירופה בג’ודו, שתערך לראשונה בתל אביב. בעוד שההכנות נמצאות בהילוך גבוה, איגוד הג’ודו כינס היום (ראשון) מסיבת עיתונאים במכון וינגייט ופרסם את הסגל הסופי שכולל 17 ג’ודאים שיופיעו מטעם ישראל בתחרות היוקרתית שתצא לדרכה ב-26 באפריל, כאשר מהסגל ירדה גם ענבל שמש ברגע האחרון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נבחרת הג'ודו לקראת אליפות אירופה

רגע לפני שהנבחרת פרסמה את הסגל המלא שלה לתחרות, התברר כי ג’ודאית נוספת נפצעה ויצאה מהסגל. ענבל שמש (63 ק”ג) נפצעה בתחרות באנטליה בשריר הירך האחורי, היא הייתה בספק לתחרות ולאחר שעברה אולטרסאונד הבינו אנשי הצוות הרפואי כי היא סובלת מקרע חלקי שימנע ממנה להתחרות. המאמן שני הרשקו החליט בסופו של דבר כי היא לא תסכן את עצמה. מדובר בפציעה השלישית בחודש האחרון בנבחרת.

ענבל שמש משה פונטי ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)

בגברים, אלון אהרון הצעיר יחליף את דניאל בן דוד הפצוע ב-60 ק”ג. טל פליקר וברוך שמאילוב יתחרו ב-66 ק”ג, גם אורון גינר הוקפץ לסגל והוא יתחרה לצדו של טוהר בוטבול ב-73 ק”ג. שגיא מוקי יתחרה בקטגוריית המשקל החדשה שלו (81 ק”ג), כאשר לי קוכמן יתחרה ב-90 ק”ג, פיטר פלצ’יק ב-100 ק”ג ואורי ששון במשקל הפתוח (מעל 100 ק”ג).

סגל נבחרת הנשים כולל את שירה ראשוני ונועה מינצקר ב-48 ק”ג, בטינה טלמנקובה וגפן פרימו יתחרו ב-52 ק”ג בהיעדרה של גילי כהן הפציעה. בנוסף, ישתתפו בתחרות גם תמנע נלסון לוי, מעיין גרינברג (57 ק”ג), ענבל שמש, גילי שריר (63 ק”ג) וירדן מאירסון (78 ק”ג). מצב הרוח של הנבחרת היה נהדר וחברי נבחרת הג’ודו של אורן סמדג’ה חגגו יום הולדת לאלון רחימא שמתאמן איתם.