איגוד האתלטיקה בדרך למנות מנהל מקצועי חדש. שישה אנשי מקצוע מקומיים מועמדים לתפקיד ובהנהלת האיגוד החליטו לצרף אליהם גם מנהל מקצועי זר, שינחה את מי שייבחר מביניהם כיצד לפעול לטובת האתלטים הישראלים בדרך למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. אחרי כמה פגישות ושיחות שנעשו עם המועמדים לתפקיד, במהלך השבוע הקרוב תתקיים ישיבה נוספת שעשויה להכריע בסוגיה. 

למעלה מחצי שנה חלפה מאז שהודיע רוגל נחום, המנהל המקצועי הקודם, על סיום תפקידו - ומאז לא מונה אף אחד לאייש את אחת מהעמדות מהחשובות באיגוד. בין המועמדים נמצאים הקופץ במוט לשעבר אלכס אברבוך, הרץ לשעבר גזצ’או יוסף, דן סלפטר שהוא גם בעלה של המרתוניסטית האולימפית לונה צ’מטאי, אנטולי קויטיגר, אמיר גרפונקל וחיים מלכא.

דן סלפטר ולונה צ'מטאי. מי ייבחר למנהל המקצועי? (אחמד מוררה)

מי מביניהם שייבחר, יזכה כאמור גם לליווי ולהדרכה ממנהל מקצועי צרפתי שאמור לנחות בקרוב בארץ. המנהל המקצועי הזר, שנקרא בפי אנשי האיגוד “מנטור”, אמור להגיע לישראל תחילה לביקור בן שלושה ימים והמטרה שלו תהיה לעזור למנהל המקצועי החדש בהכוונת האתלטים הישראלים ובהכנת התוכניות המקצועיות שלהם, כאשר בהמשך הוא אף צפוי לייעץ לאיגוד כיצד ניתן להגדיל את בסיס האתלטים הישראלים, שלוקה בחסר בכל מה שקשור בספורטאים מקומיים איכותיים. בהקשר הזה, בקרוב יירשמו באיגוד עוד 500 ספורטאים במסגרת שיתוף פעולה חדש עם צה”ל.

רוגל נחום. כבר מלמעלה מחצי שנה שאין לו מחליף (שחר גרוס)

בהנהלת האיגוד אישרו לאחרונה באופן עקרוני את גודל התקציב לשנת 2018, שהמסגרת שלו תעמוד על כמעט עשרה מיליון שקלים. איגוד האתלטיקה הוא בין האיגודים הבודדים שמחזיקים ביתרה בחשבון הבנק שלהם. לפי ישיבת ההנהלה האחרונה, את השנה שחלפה סיים האיגוד ביתרה של 1.2 מיליון שקל, כאשר לאיגוד אמורים להיכנס כספים נוספים, כך שהיתרה צפויה לגדול ל-2.5 מיליון שקל סך הכל.