בפתיחתו של יריד התיירות השנתי של איטליה, התקיימה היום (ראשון) מסיבת עיתונאים של לשכת התיירות הישראלית באיטליה יחד עם נציגי RCS - הגוף שאמון על ארגונו והפקתו של מרוץ הג'ירו ד'איטליה, אחד ממרוצי האופניים החשובים בעולם, והמגזין 'גזטה דלו ספורט', במסגרתה הוצגה לראשונה החולצה הרשמית "Maglia Big-Start" שתסמל את שלבי המרוץ בישראל.

החולצה עוצבה על ידי המעצבת הישראלית אריאלה משיח לבקשת "Castelli", היצרן האיטלקי הרשמי של חולצות המרוץ. חולצת ה-"ביג סטארט" מעוטרת בכל הנקודות המרכזיות בהן ירכבו בישראל 176 מהרוכבים הטובים בעולם, בין היתר ירושלים, באר שבע, חיפה, אילת, עם כיתוב ייחודי ואלמנטים נוספים. בחודש שעבר נחשפה קולקציית החולצות של הג'ירו ד'איטליה 2018 במסגרת שבוע האופנה של מילאנו וביניהן ה-'maglia rosa' המפורסמת, המוענקת לזוכה בדירוג הכללי בכל מקצה, ושלצד החולצות הנוספות של המנצחים, עברו לא מעט שדרוגים וחידושים.

מנהלת לשכת התיירות הישראלית במילאנו אביטל קוצר אדרי: "קיומו של הביג סטארט ג'ירו ד'איטליה בישראל יהיה אחד מאירועי הספורט המשמעותיים ביותר שנערכו בארץ. פרויקט מיוחד שיאפשר לרבים מהאיטלקים להתוודע ליופייה של ארץ ישראל ולמגוון הפעילויות שניתן לעשות כאן בארץ, בין היתר בתחומי הספורט והטבע".