תחרות גראנד סלאם פאריס בג’ודו, מהאיכותיות בסבב העולמי, נמשכה היום (ראשון) בבירת צרפת, כאשר שני ישראלים עלו על המזרן בתקווה לעלות גם על הפודיום בסוף יום התחרויות, דבר שלצערנו לא קרה לבסוף לאחר שפיטר פלצ’יק הפסיד בקרב על הארד לסיריל מארה.

פלצ’יק עלה להתמודדות בקרב על הארד כאמור מול סיריל מארה הצרפתי, אשר זכור לנו היטב מניצחונו על אורי ששון באליפות העולם האחרונה למשקל פתוח, ובכלל נחשב לג’ודאי בכיר וותיק אשר מחזיק במדליה אולימפית מריו וזכה בארבע מדליות באליפות אירופה. הג’ודאי הפסיד לצרפתי וסיים במקום החמישי את הגראנד סלאם.

עוד קודם, פלצ’יק צבר שני ניצחונות נאים בפתח יום הקרבות, על הגרמני פיליפ גלאנדי (עונשים) והיפני קנטארו אידה (ווזארי) בדרך לרבע הגמר. בשלב זה, פגש את זלאטקו קומריץ’ הקרואטי ואף הוליך בווזארי, אך יריבו השווה והשיג גם את האיפון בניקוד זהב. פלצ’יק ממשיך להיאבק על מדליית הארד דרך בית הניחומים, שם מחכה לו מיקיטה סביריד הבלארוסי.

ראשון לעלות על המזרן מבין הישראלים היה שגיא מוקי (עד 81 ק”ג) מי שהיה חמישי במשחקים האולימפיים פתח נהדר את יום הקרבות עם שני ניצחונות באיפון, על דורין גוטונאנגה הרומני ועל זבדה רקביאשווילי הגיאורגי. בשמינית הגמר עמד מולו יריב קשה בדמות סוטארו פוג’יווארה היפני, כשהישראלי עמד 5 דקות ורבע (ניקוד זהב), לפני שנכנע בשלושה עונשים וסיים את חלקו בתחרות.