פתיחת העונה של אנג'ליק קרבר הגרמנייה הפכה הבוקר (שבת), למושלמת, כשהראשונה בעולם לשעבר רשמה ניצחון תשיעי  ברצף מתחילת העונה, לאחר שגברה בגמר טורניר סידני על האוסטרלית העולה אשלי בארטי 4:6 ו-4:6. 

כזכור, קרבר הדהימה את עולם הטניס רק לפני שנתיים, לאחר שניצחה את סרינה ווליאמס בגמר אליפות אוסטרליה ומשם המשיכה לשנה חלומית בה זכתה גם באליפות ארה"ב הפתוחה וטיפסה למקום הראשון בעולם. אלא שב-2017 היא לא הצליחה להתמודד מנטלית עם המעמד החדש ובסיומה של שנה איומה התדרדרה אל מחוץ ל-20 הראשונות בעולם. 

כעת, עם מאמן חדש ובלי נטל המקום הראשון על הצוואר, נראה כי הטניס הנפלא שלה חזר ואחרי 4 ניצחונות בגביע הופמן היא הגיעה לא מדורגת לסידני וסיימה עם הגביע. קרבר תמשיך כאחת הפייבוריטיות לאליפות אוסטרליה וצפויה להיפגש עם מריה שראפובה בסיבוב השלישי. מנגד, גם בארטי יכולה להיות מאוד מרוצה משבוע נהדר בו שימחה את הקהל עם הופעה אוסטרלית היסטורית ראשונה מאז 2005 בגמר הביתי.

בטורניר אוקלנד, רוברטו באוטיסטה אגוט המדורג 21 בעולם זכה הבוקר בתואר ה-7 בקריירה שלו כשניצח בגמר צמוד את הארגנטינאי המדורג 12 בעולם חואן מרטין דל פוטרו 1:6, 6:4 ו-5:7. דל פוטרו, שלא שמט מערכה כל השבוע, לא שמר על הסרב שלו אפילו פעם אחת במערכה הראשונה אך התאושש בהמשך. במצב של 5:5 במערכה השלישית הספרדי שבר בדרך לניצחון.

דניל מדבדב הרוסי השלים שבוע חלומי כשעלה כל הדרך ממוקדמות טורניר סידני לזכייה בטורניר אחרי שהתאושש ממערכה ראשונה איומה בדרך לניצחון 6:1, 4:6 ו-5:7 בגמר על אלכס דה מינור המקומי המקומי בן ה-18, שהפתיע בעצמו בעצם ההעפלה אל הגמר. אלס מרטינס מבלגיה (36) שמרה על תוארה מהוברט, כשניצחה בגמר את הרומנייה מיכאלה בוזרנסקו (57) 1:6, 6:4 ו-3:6.