סאגת פיטוריה של אירה ויגדורצ’יק תגיע בשבוע הבא לפתחו של בית הדין לעבודה. אחרי שמאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית קיבלה בחודש האחרון הודעה על סיום תפקידה ובעקבות זאת פנתה באמצעות עורכי דינה בבקשה לקבלת סעד זמני ולקבלת מעמד של עובד חושף שחיתויות, מה שאמור להקנות לה הגנה מההחלטה לפטר אותה בהתאם לחוק - כעת מגיעה תגובת איגוד ההתעמלות לבית הדין.

אמש (חמישי) שלח האיגוד את תגובתו התקיפה, באמצעות עו”ד רועי רוזן ועו”ד יובל שדמי, שביקשו מבית הדין לעבודה “לדחות את בקשת הסרק שהונחה בפניו ולחייב את המבקשת (אירה ויגדורצ’יק, א.מ) בהוצאות משמעותיות”. הדיון עצמו נקבע ליום ראשון, 14 בינואר, והוא ייערך בפני השופטת יפית זלמנוביץ’ גיסין, כל זאת יומיים לפני שתתכנס האסיפה הכללית שתדון בהדחתו של יו”ר האיגוד רזי פלד. מתחת לפני השטח, אגב, הרוחות סוערות באיגוד בגלל תכתובות אנונימיות הדדיות שמכפישות גם את פלד וגם את מתנגדיו.

“לשם שמירה על תפקידה מוכנה המבקשת ‘לשרוף’ את האיגוד, לערער את יציבות ההנהלה, לפגוע בפעילותו התקינה ולחבל בו ובפועלים מטעמו”, כך נכתב בתגובת האיגוד. “כל מה שמעניין את המבקשת הוא לשמור על כסאה, ותו לא. בקשת המבקשת היא בקשה קנטרנית, מניפולטיבית וחסרת תום לב. שימוש ציני במוסד החשוב של הגנה על חושפי שחיתויות, שהמרחק בינו לבין המבקשת הינו כמרחק מזרח ממערב. הבקשה משוללת כל יסוד וכוזבת”.

עו"ד רועי רוזן (איציק בלניצקי)

עוד טענו נציגי האיגוד כי “הליך פיטוריה וההחלטה לפטרה התקבלו כדין. המבקשת פוטרה בשל אי שביעות רצון האיגוד מהתנהלותה המקצועית ומתפקודה, יחסי אנוש בלתי נסבלים, הפרת הסכם העסקה, הוצאת לשון הרע, ניסיון לפגוע באופן מכוון באיגוד, התנהלות כספית לא ראויה ולא אחראית ועוד. המבקשת אינה המאמנת היחידה בישראל ופיטוריה בוודאי לא יביאו לפירוק נבחרת ו/או פרישת מתעמלות”. לתגובת האיגוד נוספו גם תצהירים של היו”ר פלד והמנכ”לית שרית שנער.