ארגון גולשי הגלים בישראל, ה-WSLׁׁ ׁ(ליגת הגלישה המקצועית), ועיריית נתניה, יארחו זו השנה השלישית ברציפות בין ה-11-20 בינואר את תחרות 3000QS  Seat Pro Netanya presented by REEF המתקיימת כחלק מסבב המוקדמות העולמי.

בתחרות ישתתפו למעלה מ-100 גולשים מרחבי העולם אשר מתמודדים במשך כל השנה על ההעפלה לסבב המקצועני הבכיר. בין הגולשים הבינלאומיים, המדורגים בין 50 הטובים בעולם ושהבטיחו את השתתפותם, יגיעו: מיגל פופו הברזילאי, מארק לקומר הצרפתי, אריץ ארנבורו הספרדי ואלוף הסבב האירופי של שנת 2017 הצרפתי ז'ורגן קוזינט. בגזרת הספורטאים הישראלים ישתתפו: עדי גלוסקא אלוף ישראל הטרי (בפעם ה-12), יוני קליין מבכירי הגולשים בישראל אשר ניצח את התחרות המקומית האחרונה שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בנהריה ואביב ואקנין, שזכה בעבר בתואר אלוף ישראל כ-8 פעמים.

נתניה מארחת בפעם השלישית ברצף (טייק אייר)

סך דירוג הפרסים, הוכפל השנה לרמה של 3,000 נקודות דירוג, נתון שגורם להתעניינות גדולה בקרב גולשים רבים בינלאומיים. למעלה מ-100 מהם הבטיחו את מקומם בתחרות, בה ינסו לגרוף את הניקוד המשמעותי והפרס הכספי הגדול, העומד על $75,000. בתחרות יישמרו מקומות גם לכישרונות צעירים, על מנת לתת במה לגולשים המקומיים.

העיר המארחת נתניה תלבש חג, כאשר בחוף קונטיקי (האמפי) יתקיים הפנינג הגלישה הגדול, שילווה במגוון אירועים בחוף ובכיכר העיר, ביניהם הופעות ומתחם אקספו של החברות המובילות בתחום הגלישה בארץ ובעולם.

יוני קליין (יעקב מדר)

ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר: "נתניה התברכה ברצועת חוף מדהימה המושכת אליה תיירים מכל העולם ואנו גאים לארח זו השנה השלישית את אליפות גלישת הגלים, מסורת נהדרת זו מושכת לעיר תיירים מרחבי העולם ורחבי הארץ. אני מאחלת הצלחה למשתתפי התחרות, 'גלים טובים' לגולשים ומזמינה את כולם לבוא וליהנות מחגיגה צבעונית בחופינו".

למעלה מ-100 גולשים יגיעו לכאן (טייק אייר)

יו"ר ארגון גולשי הגלים בישראל, יוסי זמיר: "אני גאה שסבב אליפות העולם בגלישת גלים מגיע זו השנה השלישית ברציפות לישראל ולעיר נתניה והפעם בכובע גדול אף יותר מבשנים עברו. השנה אני גאה להכריז כי התחרות תהיה תחרות בת 3,000 נקודות דירוג ועל סך פרסים של 75,000 דולר מה שמושך לארץ את טובי הגולשים מהעולם. במשך 10 ימים תוצף נתניה בכל הגולשים אותם אנו זוכים לראות רק על מסכי הטלוויזיה כשאליהם יתלוו רבבות גולשים וצופים שייהנו מקרנבל של גלישה מוזיקה ואומנות באמצע החורף. הציבור הרחב מוזמן לעיר נתניה לחוויה של פעם בשנה כאשר פעילויות לכל המשפחה ולילדים יתקיימו לכל אורך האירוע".