מטורף! איזה סיום קיבלנו הלילה (בין שני לשלישי) לעונת פוטבול המכללות לאחר שאלבמה קרימזון טייד ניצחה את ג'ורג'יה בולדוגס בתום הארכה וזכתה בתואר חמישי בתשע השנים האחרונות. סגנית האלופה מאשתקד לא היוותה יריב של ממש בחצי הראשון, אך בזכות הגאונות של המאמן המעוטר ניק סייבן, חזרו להתמודדות בחצי השני אחרי שקיבל החלטה להכניס למשחק את הרוקי קווטרבק במקום ג'יילן הרסט. המאמן סייבן זכה באליפות שישית שלו ובכך השתווה לבר בראיינט בתור שני המאמנים הראשיים היחידים שזכו במספר זה של תארים. המשחק שודר בשידור חי בערוץ ONE.

כבר בדרייב הראשון במשחק, ג'ייק פרום מסר אינטרספשן ואיבד את הכדור עבור ג'ורג'יה, אך הדבר לא העיב על קבוצתו ששלטה ללא עוררין בחצי הראשון. בדרייב הראשון בהתקפה של אלבמה הקבוצה קיבלה הזדמנות לעלות ראשונה על לוח התוצאות, אך החטאה של בעיטת שדה של אנדי פאפאנסטוס מ-40 יארד השאירה את לוח התוצאות על 0:0. הבולדוגס הגנו ללא דופי ובצד, השני השיגו 13 נקודות ללא מענה כולל ריצת טאצ'דאון קצרה של מקול הארדמן 7 שניות לסיום החצי וירדו לחדרי ההלבשה מעודדים ובמצב מצוין.

ניק סייבן הבין מיד שמשהו חייב להשתנות, אם קבוצתו מעוניינת לחזור לעניינים. המאמן החליט בצעד יוצא דופן להוציא את הקווטרבק הפותח ג'יילן הרסט ולהעלות במקומו את טואה טגווילואה הפרשמן. השינוי הגיע מיד טגווילואה הוביל את הקרימזון טייד בדרייב נהדר של 56 יארד שבסיומו, מצא את הנרי ראגס באנדזון. גו'רג'יה הגיבה במיידי עם מסירה ארוכה של פרום למקול הארדמן שהשיג TD שני במשחק והחזיר את המומנטום לחניכיו של קירבי סמארט. אלבמה שבה והקטינה את הפער עם בעיטת שדה מוצלחת מ-43 יארד, ולרבע האחרון נכנסה בפיגור של 10 נקודות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יש אליפות: אלאבמה מנצחת את ג'ורג'יה בגמר

פאפאנסטוס השיג בעיטת שדה נוספת בתחילת הרבע הרביעי והמשיך את המומנטום של הקרימזון טייד. אחרי מאמץ הגנתי נהדר ועצירות של מספר דרייבים אלבמה הצליחה להשוות את התוצאה עם מסירת טאצ'דאון מדויקת של טגווילואה לקלווין רידלי 3:49 לסיום. אלבמה שהייתה כולה בטירוף הצליחה מיד לעצור שוב את התקפת ג'ורג'יה וקיבלה הזדמנות לנצח את המשחק. אחרי שהורידו והרגו את הזמן, אלבמה השאירה 3 שניות בכדי לבעוט בעיטת שדה על הבאזר ולזכות בתואר. אך פאפאנסטוס לא עמד בלחץ והחטיא בעיטת שדה שנייה, והגמר הדרמטי הלך להארכה בתוצאה של 20:20.

אחרי הטלת המטבע נקבע שג'ורג'יה תתקוף ראשונה. הגנת אלבמה הצליחה בניסיון שלישי להשיג סאק גדול ולהרחיק את הבעיטת שדה של הבולדוגס לכדי 51 יארד, למרחק לא קטן כלל. אך, רודריגו בלנקנשיפ עמד בלחץ והעלה את קבוצתו ליתרון 20:23. אלבמה קיבלה את הכדור וידעה שטאצ'דאון ינצח עבורה את המשחק ויזכה אותה באליפות.

טעות של טגווילואה שהופל גרם לאיבוד יארדים רבים והלחיץ את ניק סייבן והצוות שלו. אך מיד טואה התעשת ובמהלך הבא מסר מסירה מדויקת של 41 יארד לדבונטה סמית' שתפס את הכדור באנדזון, וקבע ניצחון דרמטי וגדול לזכות אלבמה שזכתה בתואר חמישי בתשע השנים האחרונות. מלבד ההצלחה הקבוצתית הזכייה באליפות היוותה גם השוואת שיא נדיר של המאמן, ניק סייבן שזכה בתואר שישי שלו והשווה את מספר הזכיות שלו לאלו של בר בראיינט בתור המאמנים המעוטרים ביותר במשחק. מי שללא ספק הצטיין ושינה את המשחק הוא טואה טגווילואה המחליף שעלה ופשוט הראה מה שהוא מסוגל לעשות. הוא סיים ערב חלומי מבחינתו עם 166 יארד ו-3 טאצ'דאונים ובין לילה הפך לשם הגדול ביותר בפוטבול המכללות.