טורנירי ההכנה האחרונים לפני אליפות אוסטרליה הפתוחה יצאו לדרך. בטורניר סידני, המשיכה סלואן סטיבנס, אלופת ארה"ב הפתוחה, בשרשרת הפסדיה מאז אותם שבועיים חלומיים בניו יורק. סטיבנס, הובסה בסיבוב הראשון 3:6 ו-6:0  על ידי קמילה ג'יורג'י. האיטלקיה בת ה-26 (100 בעולם) תפגוש בסיבוב השני את פטרה קביטובה הצ'כית, שניצחה את המערכה הראשונה 1:6 מול מריאנה לוצ'יץ’ בארוני הקרואטית שפרשה.

במשחק הצמוד של יום המשחקים שסבל מהפרעות גשם, גברה אנג'ליקה קרבר הגרמניה שחוזרת לכושר, על לוסי ספארובה הצ'כית 7:6(3), 6:7(8) ו-2:6 תוך הצלת שתי נקודות משחק. קרבר, שניצחה ארבעה משחקים בגביע הופמן תפגוש בסיבוב השני את ונוס ווליאמס. דומיניקה ציבולקובה הסלובקית ניצחה 3:6 ו-1:6 את אנסטסיה סבסטובה הלטבית. קטרינה סיסי בליס האמריקנית גברה על מגי ריבריקובה הסלובקית 6:7(2) ו-0:6.

קרבר חוגגת (טוויטר)

בתוך כך, פורסמו דרוגי הטניס הראשונים של שנת 2018. בגברים, דודי סלע איבד מעט גובה, כשירד 11 שלבים למקום ה-78 בעולם עקב איבוד נקודות בחצי גמר טורניר צנאי בשנה שעברה. סלע ינסה החל ממחר (שלישי) להגן על תוארו מצ'אלנג’ר קנברה מהעונה שעברה. עידן לשם עלה שני שלבים למקום ה-252 וישחק השבוע לראשונה בקריירה במוקדמות גראנד סלאם. בטופ 10 לגברים לא חלו שינויים. 

בנשים, דניז חזניוק הפצועה מדורגת 263. יוליה גלושקו 289 ואלופת ישראל ולדה אקשיברובה במקום ה-409. בטופ 10 לנשים עלתה קרולין ווזניאקי למקום השני על חשבונה של גרביניה מוגורוסה שירדה לשלישי. אלינה סביטולינה שזכתה בבריסביין עלתה למקום הרביעי וקרולינה פלישקובה ירדה שני שלבים למקום השישי.