אירה ויגדורצ’יק לא מוכנה לקבל את הגזירה. מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית שפוטרה מתפקידה לפני כשבועיים הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בקשה לסעד זמני, עד לדיון באשר לחוקיות המהלך שאותו רקם איגוד ההתעמלות והעומד בראשו, היו”ר רזי פלד. כל זאת, כאשר גם פלד נמצא בסכנת הדחה מתפקידו שכן בקרוב תתקיים גם אסיפה כללית שלא מן המניין ובה יוחלט האם הוא ימשיך או לא. 

לטענת המאמנת, על פי מה שעולה מן הבקשה, היא פוטרה תוך “היעדר תשתית עובדתית ונימוקים ענייניים להדחתה מתפקידה”. כמו כן, נטען בין היתר כי ויגדורצ’יק תסיים את תפקידה על רקע חשיפת שחיתויות באיגוד ולכן המאמנת ביקשה מבית המשפט לראות בה כעובד חושף שחיתויות כך שתקבל הגנה בהתאם לחוק. באי כוחה, עורכי הדין אמיר רוזנברג, שרון לולצ’י ואורית זילוני-קליינמן, הוסיפו לטעון כי היא פוטרה בגלל “נימוקים פוליטיים וזרים שמנחים את ציד המכשפות כנגדה”. 

עורכי דינה אף תיארו בבקשתם כיצד נעשו שישה ניסיונות הדחה שונים לוויגדורצ’יק, והם אף חשפו כי באחד מהם ניסה היו”ר רזי פלד להציב לכאורה תנאי להמשך העסקתה של ויגדורצ’יק כאשר דרש ממנה כי הנבחרת תעפיל לשני גמרים באליפות אירופה הקרובה שתערך במאי. “גורמים בהנהלת המשיב (איגוד ההתעמלות, א.מ) שמו להם למטרה להביא בכל מחיר ובכל דרך לסיום כהונתה של המבקשת (ויגדורצ’יק, א.מ)”, נכתב בפנייתם לבית הדין.

מאיגוד ההתעמלות נמסר: “לא קיבלנו את העתירה ולכן לא נוכל להתייחס למה שלא קיבלנו”.