עונת פוטבול המכללות עומדת להסתיים. אך רגע לפני השריקה האחרונה, כל העולם יישא עיניו לשיא של העונה, משחק האליפות בין שתי היריבות מה-SEC, אלבמה קרימזון טייד וג'ורג'יה בולדוגס. הגמר ייערך הלילה (03:00) ב"מרצדס סטדיום" החדש באטלנטה בפני 90 אלף צופים נלהבים. בפעם התשיעית ב-12 העונות האחרונות האלופה תצא מהבית הדרום מזרחי, השאלה היא רק מי תזכה להניף אותו: המנטור המעוטר או אחד מחניכיו? הגמר יועבר בשידור חי בערוץ ONE

בצד אחד יעמוד ניק סייבן, מאמנה הותיק והמעוטר של אלבמה קרימזון טייד, שיקווה לזכות בתואר אליפות שני בשלוש השנים האחרונות. הטייד מגיעים אחרי עונה של 1:12 בה לא זכו ב-SEC, אך הצליחו להרשים בניצחון גדול של שחזור הגמר אשתקד 6:24 בחצי הגמר ב"שוגר בול" על קלמסון טייגרס. אלבמה הוכיחה למקטרגיה כי היא הדבר האמיתי למרות שלא סיימה עונה מושלמת בטור ההפסדים. "אני חושב שההגנה שלנו שיחקה עם כזאת נחישות חסרת מעצורים וגישה של שום דבר לא יעצור אותנו". אמר סייבן, המאמן המעוטר על חצי הגמר. אלבמה תנסה להישען על הניסיון העשיר שלה בשנים האחרונות, ותנסה לזכות בתואר חמישי בתשע השנים האחרונות תחת ניק סייבן. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אלבמה מנצחים את קלמסון 6:24

על הקווים בצד השני, יעמוד קירבי סמארט, עד לפני שנתיים מאמן ההגנה של אלבמה, בתור האיש שעומד מאחורי המהפכה שעברה על ג'ורג'יה השנה. סמארט הוביל את קבוצתו לעונה נהדרת של 1:13, כשבדרך הוא זוכה ב-SEC, בניצחון גדול 7:28 על אובורן. אך גולת הכותרת של העונה הייתה ללא ספק הניצחון הגדול בשבוע שעבר בחצי הגמר ב"רוז בול" על אוקלהומה סונרס אחרי קאמבק מ-31:14 במחצית וניצחון גדול בתום שתי הארכות 48:54. 

סמארט אמר על הניצחון הגדול על אוקלהומה: "אומרים שקושי מסייע לגלות אופי. אני בטוח לחלוטין שהוא חושף אופי. אנחנו גילינו שלקבוצה הזאת בהחלט יש את זה".  סמארט ינסה בעזרת שחקניו, להתעלות על מורו ולהוביל את המכללה שהקמפוס שלה נמצא רק 70 מייל מהאצטדיון לאליפות ראשונה מאז 1980. קווטרבק הקבוצה ג'ייק פרום התייחס לזכות לשחק קרוב לבית : "זה נהדר שיש לנו את האפשרות לשחק בחצר האחורית שלנו".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לאחר הארכה: 48:54 לג'ורג'יה על אוקלהומה

כאשר נכנסים לעובי הקורה ומחפשים נקודות להשוואה, שתי המכללות מציגות נקודות חוזק דומות. שתיהן מספקות משחקי הגנה דומיננטיים, ששולטים ומכתיבים את קצב המשחק, כששתיהן מדורגות בתור שתיים מחמשת ההגנות הטובות בליגה. בנוסף, בצד השני של המגרש, שתי המכללות מספקות משחק ריצה מהטובים שהמכללות ראו בשנים האחרונות ומשיגים יותר מ-250 יארד בריצה בממוצע למשחק.

הגמר הקרוב מספק שלל סיפורים, ביניהם העובדה שבפעם השנייה בלבד בהיסטוריה הגמר ייערך בין שתי יריבות לאותו קונפרנס. בפעם האחרונה שזה קרה, ה-SEC עמד שוב באור הזרקורים כאשר אלבמה זכתה בתואר על פני יריבתה לואיזיאנה סטייט טייגרס בגמר של 2011. למרות שהבולדוגס והקרימזון טייד נמצאות באותו קונפרנס השתיים נפגשו רק ארבע פעמים ב-11 השנים האחרונות, ביניהם המשחק הזכור ביותר הניצחון הדרמטי של אלבמה בגמר הבית ב-2012, 28:32, בו דרייב אחרון של הבולדוגס נגמר במפח נפש גדול בשניות הסיום והוביל את אלבמה לעוד אחד מתאריה הרבים.

סייבן התייחס למשחק הקרב ולכבוד הגודל של ה-SEC  ששוב יופיע על הבמה הגדולה מכולם: "אני גאה ב-SEC ומהתחרות הגדולה בבית שלנו". מאמן אלבמה המשיך ופרגן לחניכו לשעבר "קירבי עשה עבודה מדהימה ומוביל את ג'ורג'יה לשחק בצורה נפלאה".

ב"רוז בול" משחק הריצה הדומיננטי של ג'ורג'יה בהחלט סיפק את ההבדל בין הפסד לניצחון עם 326 יארד של שני הראנינג בקס ניק צ'ב וסוני מישל שסיפק את הטאצ'דאון שהוביל את הבולדוגס לגמר בהארכה השנייה. מישל התרגש לקראת רגע השיא בקריירה שלו: "סוף סוף יש לנו הזדמנות לשחק בשביל משהו גדול".