איגוד האתלטיקה הישראלי קיים היום (רביעי) ערב גאלה בסינמה סיטי בגלילות לסיכום שנת 2017 באתלטיקה הישראלית. במהלך הטקס מצטייני השנה זכו להצדעה, כשחנה קנייזבה-מיננקו נבחרה לאתלטית השנה ואמרי פרסיאדו נבחר לאתלט השנה. תארים נוספים שחולקו: מאמן השנה; רומן פרדמן, תגלית השנה; אדווה כהן. אסטל ולאנו וגל ארד זכו בתואר האתלטים הצעירים של השנה.

לחזרה לעמוד הבית לחץ כאן

לחזרה לעמוד הבית לחץ כאן

לחזרה לעמוד הבית לחץ כאן

בנוסף, ז'ק כהן זכתה בסיכת התאחדות האתלטיקה האירופאית. צביקה קורן ואורי ירון זכו בתואר עמיתי כבוד. באותות הערכה זכו עמית נאמן, חבר בפאנל שופטי האתלטיקה, ברוך שפירא, על טיפוח וקידום האתלטיקה בישראל, חגית אמסלם על תרומתה לקידום ספורט הנשים בישראל, ורוגל נחום, המנהל מקצועי.

חנה קנזייבה-מיננקו אתלטית השנה

עמי ברן, יושב ראש האיגוד, סיכם: "בדיוק לפני שנה הגעתי לפה ואמרתי שהקרקע מוכנה לשינוי. היום לא קוראים יותר לענף הזה ‘אתלטיקה קלה’ כי היא לא קלה. יש כאלה שיגידו שאכזבתי אותם ועל זה אני מצטער. אני בטוח שאנחנו בדרך להפוך את האתלטיקה לענף המצליח ביותר והיום אנחנו כאן כדי להוקיר תודה לאתלטים המצטיינים".

יגאל כרמי, יושב ראש הוועד האולימפי: "לפני שנה וחצי חנה גרמה לנו למרוט שערות בריו עד  שעשתה שיא מדהים. מתוקף תפקידי אני רואה הרבה ענפי ספורט, אבל אתלטיקה זה הספורט מספר 1, ואני אומר את זה דווקא בתקופה בה האיגוד העולמי נמצא בצרות וביום בו הרוסים קיבלו הודעה שהם לא ישתתפו באולימפיאדה, לכן אני חושב שאנחנו בישראל נמצאים במצב מצוין”.