השנה מכון וינגייט חוגג 60 שנים להיווסדו, כשהיום (שבת) בכירי המנהלים, הספורטאים והמאמנים בישראל כמו גם אורחים מחו״ל התארחו באירוע גאלה הפותח את ועידת וינגייט למצוינות בספורט. לראשונה יארח מכון וינגייט ועידה בינלאומית בה יציגו היבטים שונים הקשורים לטיפוח מצוינות והשגיות בספורט. במהלך האירוע התקיים טקס בו העניק מכון וינגייט אותות לאורי אפק על יקיר המכון, מפעל חיים לד״ר אורי שפר ואות על תרומה משמעותית לקידום המכון לד״ר גלעד ויינגרטן ואריה הלוי.

יוסי שרעבי, מנכ״ל משרד התרבות והספורט, אמר: “אני חושב שיש פה הזדמנות גדולה, מכון וינגייט הוא גוף עם מוניטין בינלאומי שנשמר אך כרגע נמצא במשבר. מדינת ישראל הגיעה להחלטה לקחת אחריות על המקום הזה שיפתח את המצוינות של הספורט הישראלי. דרך ועידה זו, יש לנו חלום בלתי רגיל להניח את הצעד הראשון להחזיר את מכון וינגייט לאיפה שהיה שנים רבות”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"צריכים לייצר את התנאים הכי טובים"

יקי אנוך, יו״ר מכון וינגייט, אמר: “אנחנו צריכים לקחת את המילים מצוינות לספורט ולהפוך אותם לזרקור לשנים הבאות. אנחנו בעיצומה של תוכנית אסטרטגית על איך יראה המכון ונתאים אותם לאחר אישור של משרד הספורט והשרה רגב בשביל להגיע לאותם הישגים אליהם אנחנו חותרים”.

אמוץ בכר, מנכ״ל מכון וינגייט, אמר: “מכון וינגייט חוגג 60 להיווסדו וגם בשנה הזו הוא מציין את הפיכתו למכון לאומי למצוינות בספורט בחוק. שניהם יחד גורמים סיבה מספיק טובה להשיק ועידה שתחזור על עצמה כל שנה או שנתיים ותייצר במה מרכזית לדיונים וסוגיות קריטיות לקידום הספורט ההישגי בישראל”.

אורי שפר ויעקב תומרקין (נעם מורנו)

ציפיות לשנים הבאות: “המכון קיבל משימה ברורה מאוד, להיות הבית הלאומי של הענפים האולימפיים והפראלימפיים, זה מה שאנחנו צריכים לעשות בשנים הבאות. צריך לייצר את התנאים הכי טובים לספורטאים ההישגים שיוכלו להתאמן ברמה הכי גבוה”.

“אסביר על הדרך לטוקיו והשינויים שהחלטנו לעשות לאחר המשחקים בריו, איך נתכונן לטוקיו בזווית הראייה הישראלית וגם הבינלאומית”, אמר גילי לוסטיג מנכ״ל הוועד האולימפי בישראל, שיציג את תוכניות הוועד לשנים הקרובות והדרך לקדם מצוינות ספורטיבית בישראל. 

אלכס אברבוך גלעד ויינגרטן ואסתר רוט שחמורוב (נעם מורנו)

לוסטיג הוסיף: “הוועידה היא מקום לא רק להשמיע, אתה מגיע לשמוע וגם ללמוד. אם אתה יוצא עם דבר אחד או שניים אפילו קטן, אז הרווחת ובכך תוכל ליישם את זה בספורט הישראלי. אני חושב שהמכון צריך להפוך את זה למסורת שנתית בכינוס כוחות עולמיים ובינלאומיים בכמה תחומים אם זה בספורט, בקביעת מדיניות, במדע ומחקר ותקשורת שמשולבת בכל היבט ועניין”.

אורי אפק ויעל ארד (נעם מורנו)