לאחר שאופ”א הנחילה את חוקי הפייר פליי הפיננסי בכדורגל האירופי ובשל השליטה האבסולוטית המתמשכת של מספר קבוצות בודדות בשוק ההעברות העולמי, פיפ”א החליטה להקשות את החוקים ולהגביל את כמות השחקנים שיכולה קבוצה לרשום כפי שהודיע נשיא פיפ”א ג’יאני אינפנטינו בקונגרס הנוכחי. 

בשנים האחרונות, למרות חוקי הפייר פליי, קבוצות כמו מנצ’סטר סיטי, צ’לסי ופאריס סן ז’רמן, שאף נחקרת בנושא הפרה אפשרית של החוקים הכלכליים, המשיכו לבנות סגלים עצומים ולרכוש שחקנים על מנת למנוע מהיריבות להתחזק. למשל, צ’לסי ביצעה בחלון ההעברות של ינואר 45 שינויים מאחר ובאמתחתה היו למעלה מ-70 שחקנים. המטרה של פיפ”א ושל אופ”א היא שכל קבוצה תוכל להחזיק לכל היותר 40 או 50 שחקנים בלבד. 

ניימאר (רויטרס)

השליטה של מספר מצומצם של קבוצות בשוק ההעברות ככל הנראה תמשיך להתקיים, אך לפחות יהיו פחות שחקנים שנופלים קורבן למדיניות של המועדונים הגדולים ונמצאים בקבוצות מבלי לזכות לדקות משחק. הנזק שנגרם לשחקנים רבים גרם לפדרציית הכדורגל הבינלאומית לקבל את ההחלטה להגביל את מספר השחקנים שכל קבוצה יכולה לרכוש.

נאסר אל חלאיפי (רויטרס)

 בנוסף, בפיפ”א שוקלים לבצע שינויים נוספים בחלונות ההעברות, לסגור את חלון ההעברות של הקיץ ברגע שהליגה בה משחקת הקבוצה נפתחת, לבטל את חלון ההעברות של חודש ינואר, להגביל את העמלות שגוזרים סוכנים על העברות שחקנים וכמובן, גם להמשיך במודל הפייר פליי הפיננסי שך אופ”א, שקובע תקרת שכר בכל הקבוצות. 

ג'יאני אינפנטינו (רויטרס)