מעבר להיותו ענף הספורט הפופולארי ביותר בעולם, הכדורגל טומן בחובו ערכים חינוכיים שראוי להטמיע החל מגיל צעיר: ריגושים חיוביים, רצון להצליח ולהצטיין, מוסר עבודה, הרגלי חיים בריאים, עבודת צוות וכו'.

הקט-רגל, או בשמו הלועזי 5a side, הוא הגרסה הפופולרית של המשחק, ומתאים לכל ישוב בארץ שבו קיימים מגרשים קשיחים (פרקט/אספלט/בטון/כורכר מהודק) או מיני פיץ' (דשא סינטטי). זאת בניגוד לכדורגל אולמות (Futsal), אותו מפעילה ההתאחדות לכדורגל, אשר דורש אולם במידות מיוחדות אשר די נדירות בארץ.

הקט-רגל מופעל בעולם בלעדית ע"י חברת F5wc אשר מחזיקה זכיינים במעל ל-40 מדינות, עם מעל ל-350 טורנירים המנוהלים ברחבי העולם ובכמות כוללת של כחצי מיליון שחקנים רשומים המשחקים את המשחק במדינות השונות. מדובר למעשה בטורניר החובבים הגדול מסוגו בעולם. 

העיר שנחאי תארח את מונדיאל הקטרגל

למרות שלא מדובר בכדורגל מקצועני, הכסף הגדול כבר הגיע לענף ולאחרונה אף הודיע פראן סוריינו (Ferran Soriano), מנכ"ל מנצ'סטר סיטי, על כניסתם לשוק האמריקאי והקנדי במסגרת F5WC, עקב הפוטנציאל העצום הקיים בענף הקט רגל. אגב, בתוכנית השגרירים של הענף ניתן למצוא את השחקן הספרדי הבינ"ל מיצ'ל סאלגדו ועמיתו, מייקל אואן הבריטי.

מה השתנה השנה? למפעל מצטרפת העיר ראש העין, כעיר המארחת הרשמית של מדינת ישראל. מדי שנה נערכת אליפות עולם, המהווה את רגע השיא של הפעילות ואת טורניר הכדורגל החובבני הגדול בעולם. ניתן להתרשם ממנו באתר האינטרנט http://f5wc.com או בדף הרשמי. לאליפות הקרובה תישלח האלופה הישראלית והיא תיערך בספטמבר 2018 בשנחאי, סין.

קצת על כללי המשחק
בכל קבוצה משתתפים 4 שחקני שדה + שוער, בגילאי 16 ומעלה. הוא משוחק, כאמור, על מגרש קשיח או דשא סינטטי, עם שערי קט רגל סטנדרטיים. הקבוצה האלופה בכל מדינה זוכה לנסוע לאליפות העולם כנציגה הרשמית של מדינתה.

השיטה
העיר ראש העין נבחרה לארח את טורניר המוקדמות שממנו תקבע אלופת ישראל. כל משחקי המוקדמות יישוחקו בעיר, כאשר לשלב הגמרים יקבעו 16 הקבוצות שהעפילו לשלבים המתקדמים של הליגה. יום משחקי הגמר, שייקבע מי היא אלופת ישראל, אשר תייצג אותנו במונדיאל הקט-רגל, תהיה במהלך יום העצמאות, במסגרת הפנינג שיכלול  מתנפחים DJ, ואירוע טברנה. 

הקבוצה הזוכה בטורניר תוכרז כנבחרת ישראל, ותצא לייצג את המדינה באליפות העולם שתיערך למשך שבוע בספטמבר 2018, בשנחאי.

פירוט החבילה לקבוצה המייצגת את ישראל

טיסה הלוך-חזור של 7 השחקנים (5 שחקני שדה+2 מחליפים) לשנחאי, סין ואירוח במלון מפואר "הכל כלול" במרכז העיר, לכל תקופת האליפות. כולל הסעות והעברות.הקבוצה הישראלית , מתוקף זכייתה בתואר אלופת ישראל, תשתתף כמובן באירוע: קבלת פנים, טקס פתיחה, מסיבות, מפגש עם כוכבי ענק מהעולם המשמשים כ"שגרירי" המותג ואווירת קרנבל ספורט.

עומר רצון, יו"ר רשות הספורט בראש העין

את המפעל מנהלת חברת אלוריה בראשותו של היזם הוותיק, דודי מור, החתום על הצלחת מפעל ליגת "בנק יהב" בכדורגל חופים מזה למעלה מעשור. 

עומר רצון, יו"ר רשות הספורט בראש העין: "זהו אירוע מיוחד של העיר לכבוד חגיגות ה -70 למדינה, אירוע שמשלב תרבות וספורט, שיש לי הכבוד והעונג להוביל יחד עם ראש העיר, מר שלום בן משה" אומר רצון ומוסיף, "אני נרגש לקראת בעיטת הפתיחה של המפעל הזה שתיערך בקרוב בעיר, וקורא לכולם לבוא להשתתף. כי זה המשחק של כולנו”.