מג’רארד פיקה, “הנשיא”, ציפינו להכל, אולי חוץ מזה. בלמה של ברצלונה וחברת ההשקעות שלו, “קוסמוס”, מתכננים מהפכה של ממש בעולם הטניס, כאשר הם מנסים למעשה להפוך את גביע הדייויס למעין מונדיאל כדי להפוך את התחרות ליותר אטרקטיבית.

פיקה ו-“קוסמוס”, אותה ייסד והוא נחשב לפנים שלה, ישקיעו בין 2.4 ל-3 מיליארד יורו ב-25 שנה כדי לבצע את המהפך האדיר. מועצת המנהלים של ITF – הפדרציה הבינלאומית לטניס – אישרה פה אחד את ההצעה של בלם בארסה כדי לערוך את הטורניר פעם בשנה והוא ייערך במהלך שבוע אחד בחודש נובמבר, כאשר 18 נבחרות יקחו חלק. התוכנית הראשונית תצא לדרך בנובמבר 2019, בעוד בעולם הטניס מקווים כי הפורמט החדש לא רק ישפר את איכות הטניס, אלא גם את המותג.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: כל שערי המחזור ה-25 בליגה הספרדית

“קוסמוס” מגובה כלכלית על ידי הירושי מיקיטאני, נשיא ומנכ”ל “רוקטן”, נותנת החסות הראשית של ברצלונה. חלק גדול מהכסף שיושקע יגיע לשחקנים שלא מתוגמלים כראוי בגביע הדיוויס, זאת במטרה לעודד אותם להשתתף בטורניר. בנוסף, יוקמו מספר רב של מגרשי טניס חדשים בכל העולם. ההסכם הסופי אמור להיחתם בחודש אוגוסט.

“קוסמוס שמחה להצטרף לשותפות המדהימה עם ה-ITF”, אמר פיקה. “יחד נוכל לשפר את גביע דייויס ברמות חדשות על ידי יצירת טורניר בעל פרופיל גבוה. קוסמוס תשקיע סך של כ-3 מיליארד דולר לטניס ב-25 שנים וזה יעזור לפתח את הספורט ברחבי העולם”. 

דויד האגרט, נשיא ה-ITF, הוסיף באותו מעמד: “החזון שלנו הוא ליצור גמר גדול לעונת הטניס, זה יהיה פסטיבל של טניס ובידור. השחקנים הטובים ביותר בעולם ייצגו את המדינות שלהם”.