חברת נייקי השיקה בסוף השבוע שעבר קולקציית נעלי כדורגל חדשה ומיוחדת לקראת המונדיאל. את הנעליים עתידים ללבוש כמה מטובי השחקנים בעולם המאומצים על ידי ענקית האופנה וההנעלה והנעליים נקראות בשם המלא Mercurial Superfly, Vapor 360.

הדגש שנתנו בנייקי בדגם זה הוא על ההתאמה כבסיס למהירות. לדבריהם: “לא משנה כמה חדשניות זוג נעלי כדורגל יהיו, אם ההתאמה לא טובה, אם הרגל מחליקה אפילו מילימטר אחד בתוך הנעל – המהירות בסכנה. בגלל הסיבה הזאת, התאמה הפכה להיות המוקד העיקרי בעיצוב נעלי Mercurial החדשות, וזו הובילה לעיצוב 360 מעלות המהפכני, שהתאפשר באמצעות התקדמות טכנולוגית של Nike Flyknit”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רונאלדו וניימאר מציגים את הנעליים החדשות

"החומר החדשני הזה מחבק את כף-הרגל ומבטל את הרווחים בין כף-הרגל ללוחית הסולייה. למעשה, זה מבטל את לוחית הסולייה לחלוטין", מסביר מקס בלאו, סגן-נשיא במחלקת הנעלת כדורגל בנייקי, שהוסיף על מראה הנעל: “היא נראית פחות כמו פרסה ויותר כמו טופר. הפידבק שאנחנו מקבלים משחקנים הוא שיש תחושה שהנעל פשוט נעלמת באופן שהיא מסתנכרנת עם הרגל". 

"בדגמי Mercurial קודמים, ביססנו הכל על מידת נעליים 42. אבל עם נעלי Mercurial 360, אנחנו יכולים לספק התאמה מותאמת פרופורציונלית בכל מידה", מסביר ג'יאנגאו לי, מנהל עיצוב בכיר במחלקת כדורגל בנייקי. "לכל מידה יש שלדה ייחודית שעוצבה בכדי להתאים למבנה העצם הצפוי".

כריסטיאנו רונאלדו. ישחק עם הנעליים החדשות (רויטרס)

כריסטיאנו רונאלדו, המשחק עם נייקי, התייחס לדגם החדש: "התגובה הראשונה שלי כשראיתי את נעלי Mercurial החדשות הייתה... אלה הנעליים הכי הטובות בעולם! הן מתאימות מידית. החומרים, העיצוב, הטכנולוגיה החדשה, זה מדהים. הן מתאימות בצורה מושלמת. החדשנות של ה-360 – מושלמת. הן נוחות והן נראות מצויין, אז יש בהן הכל."

נעלי Mercurial Superfly 360 ונעלי Mercurial Vapor 360 הופיעו לראשונה על מגרש כבר בסוף השבוע האחרון ויהיו זמינות לרכישה באתר nike.com החל מה-14 בפברואר.