המגזין הכלכלי הנחשב בעולם, פורבס, פרסם היום (רביעי) רשימה הכוללת את שוויין המוערך של קבוצות ה-NBA, כאשר השווי המוערך הממוצע לקבוצה שבר את שיא כל הזמנים - 1.65 מיליארד דולר בממוצע.

במקום הראשון ניצבת בגאון ניו יורק ניקס עם שווי המוערך בכ-3.6 מיליארד דולר, 300 מיליון דולר יותר מאשר לשנייה ברשימה, לוס אנג’לס לייקרס. את המקום השלישי מאיישת אלופת ה-NBA גולדן סטייט ווריירס עם שווי מוערך של כ-3.1 מיליארד דולר, בעוד את המקום הרביעי תופסת שיקגו בולס (2.6 מיליארד דולר) ואת החמישייה הראשונה סוגרת בוסטון סלטיקס עם שווי מוערך של כ-2.5 מיליארד דולר.

שחקני גולדן סטייט חוגגים (רויטרס)

מועדונים נוספים שמוערכים ביותר משני מיליארד דולר הם ברוקלין נטס (2.3), יוסטון רוקטס (2.2) ולוס אנג’לס קליפרס (2.15), בעוד את העשירייה הראשונה סוגרות דאלאס מאבריקס (1.9) ומיאמי היט (1.7). סגנית אלופת ה-NBA קליבלנד קאבלירס מדורגת במקום ה-15 בלבד ברשימה עם שווי מוערך של כ-1.325 מיליארד דולר, בעוד את המקום ה-30 והאחרון ברשימה תופסת ניו אורלינס פליקנס עם שווי מוערך בכמיליארד דולר בלבד. אגב, מדובר בפעם הראשונה שכל קבוצות הליגה מוערכות ביותר ממיליארד דולר. 

לברון ג'יימס (רויטרס)

עם זאת, חשוב לציין שהקבוצה שביצעה את הזינוק הגדול ביותר לעומת שוויה בשנה שעברה היא פילדלפיה סיקסרס, שרשמה קפיצה של 48 אחוזים בערכה ומדורגת כעת במקום ה-21 ברשימה עם שווי מוערך בכ-1.18 מיליארד דולר. למרות הנתון המרשים, יש לציין כי כל קבוצות הליגה רשמו גידול בשוויין המוערך.

ג'ואל אמביד (רויטרס)