כמו כל חווית פעילות ספורטיבית, גם הקטרגל השכונתי משתדרג עם השנים. פעם לשחק במגרש אספלט או בלטות בחום של יום שישי בצהרים היה מוסד קבוע וקדוש עבור כל מי שאוהב כדורגל. היום, העולם מתקדם וככה גם הקטרגל והיום מגרשי דשא סינטטי עם תאורה קיימים בכמעט כל יישוב בארץ וכל חוויית הקטרגל והכדורגל החובבני השתנו.

אותו הדבר גם לגבי רמת הארגון, מלבד המגרש עצמו – החובבים השתדרגו גם ברמת הארגון, קבוצות וואטסאפ, גופיות בצבעים ותשלומים באפליקציות. הרציניים ביותר מקרב החובבנים משתתפים באליפויות, ליגות וטורניר המאורגנים על ידי מדינת הכדורגל – ארגון כדורגל החובבים הגדול בארץ.

ועכשיו, קפיצת מדרגה נוספת  -  שידורים ישירים ויציאה לאירופה! מדינת הכדורגל המייצגת בישראל את ארגון הקטרגל האירופי ה- European Minifootball Federation מזמינה את קבוצות הקטרגל הטובות בישראל להתמודד על העפלה לליגת האלופות האירופית שתתקיים בספטמבר בסלובניה בהשתתפות 100 קבוצות מכל אירופה.

לישראל יהיו 4 נציגות באליפות, אשר יגיעו מאליפות ישראל בכדורגל שישיות COPA6, שתתקיים בראשון לציון, ומה-SUPERLIGA, ליגת שישיות תחרותית חדשה בהשתתפות 8 קבוצות ב-2 ליגות איזוריות, כאשר הליגה הראשונה תפתח בקריית ביאליק לקבוצות מאזור חיפה והקריות.

מורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל שמח מאוד על האפשרות החדשה העומדת בפני חובבי הקטרגל והכדורגל בישראל: "כבר 15 שנה שאנחנו עובדים על לתת לחובבי הכדורגל והקטרגל בישראל את חווית המשחק הטובה ביותר ועכשיו אנחנו משדרגים אותה עוד קצת”.

ליגת האלופות של ה-EMF

מלבד ההשתתפות בטורניר האירופי, במדינת הכדורגל מתכוונים גם להעביר בשידור ישיר את המשחקים מהאליפויות החדשות. "באירופה זה סטנדרט שליגות הקטרגל המובילות מועברות בשידור ישיר בפייסבוק ויוטיוב עם מצלמות מקצועיות ושדרים. התחלנו פיילוט בשנה שעברה ואנחנו מתכוונים לשדר כמה שיותר משחקים מה-SUPERLIGA וה-COPA6."

קבוצות המעוניינות להשתתף במפעלים החדשים יכולות להרשם ולקבל פרטים באתר מדינת הכדורגל ובפייסבוק.