לקראת יום ההתרמה לאלו"ט שיתקיים ב-23.1 ובמסגרת פרויקט "יחד, ליגת העל למען הקהילה", גאה מנהלת הליגות לאמץ את אלו"ט – אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם.

במסגרת שיתוף הפעולה מנהלת הליגות תנסה להגביר מודעות ציבורית לאוטיזם, בקרב הקהלים שמגיעים למגרשי הכדורגל וגם צופים במשחקים מרחוק. במשחקי הכדורגל של המחזור הקרוב, שיתקיימו בימים שבת, ראשון ושני (13-15 בינואר), שחקני כל הקבוצות והשופטים יעלו עם חולצות ממותגות ייחודיות לפעילות זו. השחקנים יעלו למגרש יחד עם ילדי אלו"ט ויעניקו להם תעודת הוקרה ממנהלת הליגות והקבוצות.

ניר ינקלביץ’ משנה למנכ"ל מנהלת הליגות לכדורגל, אמר בעניין: "מנהלת הליגה וקבוצות ליגת העל רואות כזכות גדולה ואף כחובה את האפשרות לשלב את עמותת אלו"ט בתוכנית הקהילה של המנהלת. אנו שמחים על ההזדמנות שנפלה בחלקנו לתרום את תרומתנו הצנועה לקידום המודעות לילדים ובוגרים עם אוטיזם ועל הזכות לשתף אותם בחוויית המשחק ולהעניק להם רגעים של אושר שכל כך מגיעים להם. אנו מאמינים כי החשיפה תוביל להגברת המודעות ולקבלת האחר”.

ניר ינקלביץ' (משה חרמון)

ענת גורן מנכ"לית אלו"ט: “אנו מודים ונרגשים על החיבוק שילדי אלו"ט מקבלים ממנהלת הליגות ועל הסיוע החשוב בהעלאת המודעות לאוטיזם במגרשי הכדורגל, משחק קבוצתי, שדווקא בו ילדים עם אוטיזם נתקלים בד"כ בקשיים בשל הלקות התקשורתית-חברתית. עבור ילדים כאלה, לעלות על מגרש כדורגל עם שחקני הליגה זה חלום אמיתי. בישראל חיים כיום למעלה מ-20,000 איש עם אוטיזם ברמות שונות ובתפקודים שונים. על פי הסטטיסטיקה 1 מכל 100 תינוקות בישראל נולד עם אוטיזם. אנו מאמינים שככל שהחברה הישראלית תכיר טוב יותר את המוגבלות, ותבין אותה נהפוך לחברה טובה, סובלנית ומכילה".