אין ספק שיציאה של קונסולה חדשה תמיד מרגשת את מיטב הגיימרים בעולם, אך נראה שלפחות על פי התחזיות של אנליסטים שונים, הדבר לא צפוי לקרות בזמן הקרוב. במאמר שפורסם היום (ראשון) באנגליה נראה כי שתי החברות המובילות בשוק, סוני ומייקרוסופט לא צפויות להוציא קונסולה חדשה בשנים הקרובות.

כאמור, במאמר נכתב כי "תאריך השחרור של הפלייסטיישן 5 עלול להביא להפחתה משמעותית במכירות של הגרסא הקיימת ואף קיים צפי כי השחרור של קונסולות הדור הבא יידחה עד לשנת 2021”. במידה והתחזיות באמת נכונות, הדור הנוכחי ישלים שמונה שנות קיימות, המון זמן בעולם האלקטרוניקה המודרני.

סיבה נוספת לדחייה יכולה להיות טמונה בכך שהחברה רוצה להיות הראשונה בהיסטוריה שמגיעה ל-100 מיליון יחידות שנמכרות, דבר שעל פי ההערכות צפוי לקרות באיזור שנת 2019, כאשר מצידה של מייקרוסופט הם תולים כרגע את דחיית האקס בוקס 2 בכך שהם הוציאו את האקס בוקס וואן איקס, דבר שמהווה שיפור לקיים אך לא חדש לחלוטין.

אם זאת, נראה שבסוני בעיקר מבינים שאין מנוס משחרור גרסא חדשה על מנת להישאר רלוונטים בתחום. הערכות רבות מדברות על כך שהחברה, בדומה למייקרוסופט כבר עובדת על קונסולה שתהווה שיפור לעומת הפלייסטיישן 4 הקיים, אך לא תהיה גרסה חדשה לחלוטין, בדומה לאקס בוקס וואן איקס. בכל מקרה, אין ספק שהשנה הקרובה תהיה מעניינת ביותר בתחום הקונסולת ובתחרות בין החברות.