כחלק ממדיניות קידום הנוער של משרד הספורט, הועברו באמצעות הטוטו לאגודות בעלות מחלקות נוער שעמדו במספר קריטריונים במספר ענפים בולטים 32 מיליון שקלים, כאשר ענף הכדורסל הוא אחד הנהנים הגדולים מהחלוקה עם סכום של 8 מיליון שעבר ישירות לאגודות.

הסכומים נעים בין אגודות שקיבלו אלפים בודדים ועד לא מעט אגודות שקיבלו את סכום המקסימום 200,000 ש”ח. לדוגמה הפועל מג'דל כרום נהנתה מסכום של 168,046 ש"ח, הישגי כרמיאל 54,294 ש"ח, אליצור הר חברון 29,348, הפועל אופקים 41,953, הפועל ת"א 154,704, בית"ר אשדוד 120,954. בין המועדונים שקיבלו את סכום המקסימום נמנים עצמה מודיעין, מכבי חיפה עתודה, הפועל משגב, הפועל כאוכב, מכבי הוד השרון, הפועל ירושלים, אליצור יבנה.

4 קריטריונים מרכזיים הביאו לחלוקת הכספים, בנוסף לקריטריונים נוספים: 1. בוגרי תכנית פרחי ספורט של משרד הספורט שמשחקים באגודה; 2. יחס בין מספר המאמנים לשחקנים; 3. העסקת מנהלים אדמיניסטרטיביים ומנהלים מקצועיים; 4. השתייכות ספורטאים מהאגודה לנבחרות ישראל.

בהמשך לקריטריונים הנ"ל, כל קבוצה ששיתפה שחקנים שצמחו בפרויקט פרחי ספורט, התחייבה לקיים לפחות 18 משחקים בעונה כדי לקבל זכאות להשתתף בפרויקט. במטרה לשפר את רמת השחקנים, שם הפרויקט דגש מיוחד על היחס בין מספר המאמנים באגודה למספר השחקנים וכך יצא שככל שאגודה מעסיקה מספר גדול יותר של מאמנים ביחס למספר השחקנים שלה, היא זוכה לתמיכה גדולה יותר. כמו כן, הוענקו נקודות בונוס לאגודות שמעסיקות בעלי תפקידים נוספים כגון פסיכולוגים, תזונאים, יועץ חינוכי ועוד.

מאיגוד הכדורסל נמסר: “אנו שמחים על כך שאחרי מאמצים רבים הצלחנו יחד עם גורמים נוספים, להביא סכומים משמעותיים מאוד למחלקות הנוער. אין ספק שהמשאבים האלו יסייעו לכולנו בטיפוח דור נוסף ומוצלח של שחקנים חדשים, כשהמטרה היא בסופו של דבר הבאת מספר גדול ככל הניתן של שחקנים לסגלים של נבחרות ישראל ולליגות הבכירות. אנחנו מאוד שמחים שכספים משמעתיים הגיעו גם לפריפריה לאותן אגודות הזקוקות לכספים ומתפעלות מחלקות נוער לפי הקריטריונים. אנו תקווה שהפרויקט החשוב הזה בהובלתו של משרד הספורט, רק ילך ויגדל”.