אליפות כדורגל החובבים הגדולה בישראל המאורגנת על ידי מדינת הכדורגל ומשרד התרבות והספורט בשיתוף ONE הגיעה הערב (חמישי) לסיומה כאשר 18 מתוך 220 קבוצות מרחבי הארץ השתתפו בגמר הארצי שהתקיים באצטדיון לוד.

האליפות, נקראת ע״ש קפטן נבחרת ישראל ומכבי ת"א לשעבר אבי כהן ז״ל שהלך לעולמו לפני 7 שנים. המשחקים משוחקים בפורמט של 7 על 7 (6 שחקנים ושוער) ללא שופטים ולפי עקרונות הכדורגל ההוגן של ארגון מדינת הכדורגל.

אבי בנבנישתי, סגן מנהל משרד הספורט, אמר: “משרד הספורט שותף למיזם חשוב כזה, מזה 6 שנים אנחנו מסייעים לאליפות ע״ש אבי כהן ביחד עם מדינת הכדורגל. זה חלק מהאג׳נדות של שרת התרבות והספורט מירי רגב, ככל שזה יתפוס תאוצה נמשיך גם לתמוך בזה בעתיד. דו קיום הוא חלק מהאג’נדות של המשרד, בכל מקום שאנחנו יכולים לראות את כל העדות והדתות משולבים יחד בתוך מעגל ענפי הספורט אם זה כדורגל, כדורסל ובכל הענפים האחרים שם אנחנו נמצאים, תומכים ומעודדים. לראיה בתוך 226 הקבוצות האלה רואים שילובי דתות יחד זה שמחה וגאווה”.

אליפות הכדורגל ההוגן (שחר גרוס)
שחקני הקבוצות בתמונה מסורתית (שחר גרוס)

דורית כהן, אלמנתו של אבי כהן ז”ל, אמרה: “לקח זמן עד שהפרויקט הזה יצא לדרך. בזמנו זה יצא בראשות משרד החינוך והתרבות. מדינת הכדורגל הצטרפו לפעילות ואני מאוד גאה ומעריכה זאת כי אבי מאוד דגל בכדורגל הוגן ללא אלימות ושופטים כשהיה יו”ר ארגון שחקני הכדורגל”.

יואב זיו, מנהל מכבי תל אביב ושחקן לשעבר, שיחק יחד עם שני אחיו בקבוצת מתנות: “באתי בעיקר לכבד, יש פה קבוצה בה אחים שלי וחברים משחקים, נהנים וזאת פעילות מבורכת. בנוסף יש פה את העניין של אבי כהן ז״ל שתמיד בלבנו, זה רק מוסיף”.

אליפות הכדורגל ההוגן (שחר גרוס)