אינטל תשיק במפגש הקרוב בין ריאל מדריד לברצלונה את “Be the Player”, טכנולוגיה שפותחה ברמת החייל ותאפשר לצופים בבית לראות הילוכים חוזרים מנקודת מבטם של השחקנים על כר הדשא ותוכל לקבוע בקלות אם היה נבדל. המערכת תותקן באצטדיונים נוספים ברחבי ספרד.

מדובר בטכנולוגיה ישראלית של אינטל, שתופעל בפעם הראשונה בכדורגל במשחק הקלאסיקו הקרוב, תאפשר לצופים בבית לראות הילוכים חוזרים תוך כדי צפייה במה שהשחקנים עצמם רואים, מנקודת מבטם, תוך כדי המשחק. טכנולוגיית freeD הייחודית כבר פועלת במספר אצטדיונים בליגה הספרדית וכן בענפי ספורט אחרים בארה"ב, וכעת תאפשר חוויית צפייה חדשה וחסרת תקדים בבמת הכדורגל המרכזית של אירופה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בכל שערי הפרעוש בשנת 2017

בברנבאו, כמו גם בקמפ נואו, הותקנו כ-40 מצלמות 5K מיוחדות של freeD, שפוִתחו ברמת החייל על ידי חברת ריפליי, שנרכשה לפני כשנתיים על ידי אינטל. המצלמות, בשילוב שרתים מתקדמים וחזקים במיוחד המצוידים במעבדי Xeon, מאפשרים לייצר הילוכים חוזרים ב-360 מעלות על כל מהלך, מכל זווית אפשרית ומהיום גם מנקודת מבטו של כל שחקן על המגרש.

מרכיב חדש נוסף שיופעל לראשונה בקלאסיקו יהיה ה-Wall, שיאפשר לקבוע בקלות האם היה נבדל. המערכת תייצר "קיר" ויזואלי אנכי בקו ההגנה ותוכל לקבוע במהירות ובדיוק האם השחקן התוקף היה מעבר לו ברגע המסירה.

בארה"ב טכנולוגיית freeD כבר מוטמעת בליגות הפוטבול (NFL), הכדורסל (NBA) והבייסבול (MLB). לה-ליגה הספרדית, אחת מליגות הכדורגל המובילות בעולם מבחינת אחוזי צפייה, היא הראשונה בכדורגל העולמי לאמץ את הפיתוח הישראלי, שיורחב בתקופה הקרובה לאצטדיונים נוספים ברחבי ספרד.