כ-350 ספורטאים, מאמנים ושופטים מצטיינים בעלי ההישגים הספורטיביים הטובים ביותר, לאורך ההיסטוריה של המכללה האקדמית בווינגייט מאז הקמתה בשנת 1944, צפויים להגיע לערב הוקרה בשם "דורות של אלופים" שיתקיים לכבודם ב-18.12.17. שידור ישיר בערוץ ONE.

באירוע "דורות של אלופים" שיתקיים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, צפויים להשתתף ספורטאי עילית שאחראים על הישגים רבים בענף הספורט מאז הקמת המדינה. בין המוזמנים הרבים שלמדו ולימדו במכללה, ניתן למצוא את המדליסט האולימפי מיכאל קלגנוב, המאמנת לשעבר של נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית אירה ויגדורצ'יק, מאמן לשעבר של נבחרת ישראל בכדורגל אלי גוטמן, כלת פרס ישראל לספורט אסתר רוט שחמורוב, שחקן נבחרת ישראל בכדורגל מהראן ראדי, מאמן נבחרת ישראל בשחייה ד"ר ליאוניד קאופמן, משפחתו של חתן פרס ישראל לספורט רלף קליין ז"ל, משפחתו של המאמן לשעבר של נבחרת ישראל בכדורגל עמנואל שפר ז"ל ורבים אחרים.

פרופסור רוני לידור (מערכת ONE)

במשך שנות קיומה העמידה המכללה דורות של מחנכים ומאמנים, הסמיכה חוקרים ומדענים בתחומים שונים של מדעי הספורט והתנועה, הכשירה את ספורטאי העילית של ישראל וביססה את הנהגת הספורט במדינה מימי הקמתה ועד היום. אירוע ההוקרה הוא המשך ישיר לספר שיוצא לאור בימים אלו מטעם המכללה האקדמית בווינגייט, אשר כולל תיעוד של מיטב אנשי הספורט שהתחנכו במכללה מאז הקמתה. הספר נכתב במשך למעלה משנתיים על-ידי צוות מומחי ספורט נרחב שכלל את: ד"ר חיים קאופמן, אורי אפק, פרופ' רוני לידור, יורום אהרוני, פרופ' דוד בן-סירא ואורי גולדבורט.

פרופסור רוני לידור, נשיא המכללה האקדמית בווינגייט שנטל חלק בצוות שחיבר את הספר, אמר: "לאורך שנות קיומה של המכללה, אלפי בוגרים ומורים שלה הגיעו להישגים יוצאי דופן בספורט הישראלי. לכן, המטלה שלנו לבחור את אנשי הספורט הטובים ביותר הייתה קשה. לשם כך, קבענו רף תבחינים גבוה, וכללנו בספר ובאירוע רק את אלו שזכו בתואר של אלוף/אלופת ישראל בענפי ספורט אישיים ואת מי שנמנו עם נבחרות ישראל בענפים קבוצתיים וייצגו אותה בזירה הבין-לאומית, כמו כן, כללנו בספר את מאמני הנבחרות הלאומיות והשופטים שהגיעו לדרגת שיפוט בין-לאומית והוזמנו לשפוט באירועי ספורט בין-לאומיים".