לברון ג’יימס נחשב לאחד משחקני הכדורסל הגדולים בהיסטוריה, אך לצערו הוא נכנס לרשימה לא מחמיאה במיוחד אחרי שהפסיד הלילה (בין שישי לשבת) בסדרת הגמר של ה-NBA לגולדן סטייט ווריירס. סטף קארי, דוראנט וחבריהם זכו באליפות על חשבונו של קינג ג’יימס, אחרי שניצחו 85:108 והשלימו סוויפ של 0:4 על קליבלנד קאבלירס, במה שהיה ההפסד השישי של לברון במשחקי הגמר של הליגה הטובה בעולם. 

כעת, רק שני שחקנים בהיסטוריה של הליגה הפסידו יותר משחקי גמר מלברון. מדובר בג’רי ווסט ואלג’ין ביילור, שחקני הלוס אנג’לס לייקרס בעבר, שהפסידו 8 ו-7 משחקים בהתאמה. ווסט הוא גם השחקן היחיד בהיסטוריה שזכה בתואר ה-MVP של סדרת גמר על אף שהפסיד אותה, תואר אותו גם לברון רצה לצרף לארון הגביעים האישים שלו, אך לצערו תואר השחקן המצטיין הלך לקווין דוראנט. 

קווין דוראנט מול לברון ג'יימס (רויטרס)

דוראנט הצטרף בעצמו לרשימה מכובדת, כשזכה בתואר השחקן המצטיין של הגמר שנה שנייה ברציפות, והוא השחקן השישי בהיסטוריה שהגיע להישג המרשים. בנוסף לדוראנט, השחקנים האחרים שזכו בתואר שנתיים ברציפות הם קובי בראיינט, שאקיל אוניל, מייקל ג’ורדן, האקים אלג’וואן ולא אחר מאשר לברון ג’יימס.

לברון בוחן את האופציות שלו בקיץ הקרוב

בנושא אחר, בריאן ווינדהורסט, עיתונאי שנחשב לאיש התקשורת הקרוב ביותר ללברון ג’יימס, כתב בטורו ב-ESPN שהכדורסלן שוקל את צעדיו בקיץ הקרוב, שכן הוא שחקן חופשי בסוף העונה הבאה, והוא קושר לאינספור קבוצות שונות ברחבי הליגה. לפי ווינדהורסט, כל האופציות פתוחות בפניי השחקן והוא לא שולל שום אופציה, מבחינתו הכל אפשרי. 

“תשכחו מכל מה שאתם חושבים, מכל היריבויות של לברון בעבר, קבוצות או שחקנים שהוא קרוב אליהם. מבחינתו, הוא פותח דף חדש והוא בוחן את כל האפשרויות. בעבר הוא הצטרף למיאמי כדי לזכות באליפות, לאחר מכן הוא חזר לקליבלנד כדי להשאיר מורשת בליגה. עכשיו, הוא פתוח לדברים חדשים”, כך לפי ווינדהורסט.