גולדן סטייט לא עוצרת ובארבע השנים האחרונות מדובר בשליטה הכמעט בלעדית של ה-NBA. אחרי אליפות שנייה ברציפות, מסתבר שהרעב של שחקני הווריירס עדיין לא נרגע ומי שהבהירו את זה בצורה הברורה ביותר היו מצטיין סדרת הגמר קווין דוראנט וכוכב הקבוצה סטף קרי שהובילו את חבריהם ל-0:4 ענק על קליבלנד בסדרה שהסתיימה הלילה (אור לשבת) עם 85:108 גדול בקליבלנד.

סטף קרי שהצטיין במשחק הרביעי הסביר במסיבת העיתונאים: “אני אסיר תודה על הקבוצה שזכיתי לשחק בה. אני שמח שחזרנו לעונה נוספת וזכינו בעוד אליפות, בעונה שלא הייתה קלה והיו בה פציעות ורגעים לא קלים. זו תחושה נפלאה שוב לחוות את המעמד הזה. הכדורסל עזר לי להגיע לאן שאני נמצא, הביטחון העצמי הוא זה שנותן לך חיים וזה מה שאתה מעריך בסופו של יום. האליפות הרביעית? אני לא יודע איך העונה הבאה תיראה, אני רק יכול לקוות שנחזור שוב למעמד הזה. אני פשוט רוצה ליהנות מהזכייה”.

זכייה שלישית בארבע שנים: “אני יודע שמה שהצלחנו לעשות הוא מאוד משמעותי ולא הרבה שחקנים זכו לחוות זאת. אני אלוף בפעם השלישית והרבה פעמים אפשר לדבר על הרצון לזכות בעוד ועוד תארים, יש אצלנו שחקנים שיש להם רק שתי אליפויות, כך שברור שתמיד שואפים לזכות. תמיד צריך לחייך, לצחוק ולהיות חופשי על הפרקט, זה מה שחשוב לפרנצ’ייז הזה. יש הערכה גדולה בינינו על הזכות לשחק ביחד, מאושרים שזה מה שאנחנו עושים למחייתנו. כשאני מסתכל על עצמי בסיום כל משחק, אני רוצה לומר לעצמי שנתתי את הכל, אני גם רוצה שתהיה לי תחושה נוחה מול החברים שלי לקבוצה שעשיתי הכל כדי לנצח איתם את המשחק. אנחנו מעריכים את זה שכל שחקן אצלנו נותן הכל במשחק”.

לסיום אמר: “אם תהיה לי הזדמנות להגיע לגמר פעם נוספת, אמשיך לחשוב על הזכייה בתואר האליפות, תואר ה-MVP זה לא מה שיגדיר את הקריירה שלי אם אזכה או לא. העובדה שהיינו בפעם הרביעית בגמר מול לברון? זו הסיבה שאנחנו משחקים את המשחק הזה, למזלי בשלושה מהמקרים יצאתי מנצח. אצלנו בקבוצה כל אחד יודע את תפקידו, השנה רק להגיע לקו הסיום ובטח לזכות בתואר ולעשות כיף, זה מה שגורם לך ליהנות מכל רגע. בכל זכייה באליפות ההתרגשות היא כמו בפעם הראשונה, זה אף פעם לא משעמם או נמאס. אתה לא יודע מה להגיד בכל פעם, כל הרגשות מתפרצים וזו הסיבה שיש לי חיוך גדול על הפנים”.

‘זכינו באליפות שנייה ברצף, אני מרוצה שהצלחנו להכריע את הסדרה כבר עכשיו”, הסביר ה-MVP של סדרת הגמר קווין דוראנט. “כולנו רצינו משהו, עשינו הכל כדי להצליח, התחברנו ועשינו דברים יפים על הפרקט. סטף קרי להט במשחק הזה והוביל אותנו, ההגנה שלנו הייתה טובה במשך כל הפלייאוף. אותי רק מעניין להיות שחקן כדורסל טוב יותר. אנחנו לא מסתכלים על תארים אישיים, פשוט שמחים להיות חלק מקבוצה שכזו. התקשורת, האוהדים וכל מי שמעורב הפך אותנו לטובים יותר. אני שמח שעשינו את מה שהיינו צריכים לעשות. הסוויפ? זה לא כזה משנה, אם היינו מפסידים היינו מתכוננים כרגיל למשחק הבא, אני רוצה שג’ורדן בל יחזור לעונה הבאה טוב יותר, גם מהשחקנים הוותיקים אני מצפה לשיפור”.

“אני צריך להמשיך להוכיח את עצמי. בחרתי את הקריירה הנכונה כילד והוכחתי את עצמי, רציתי שתהיה לי כמה שיותר הצלחה. העבודה הקשה השתלמה, אני מרגיש שעשיתי משהו שאקח להמשך חיי. אני יודע כמה אכפת לי, כמה אני עובד קשה כדי להיות טוב יותר ומי שמכיר אותי גם יודע את זה. אני מרגיש נהדר לזכות בעוד תואר קבוצתי, עברנו לא מעט, הכבידו עלינו עם ציפיות ולסיים עונה כזו עם האליפות אין מתוק מזה. עבור כמה שחקנים זו אליפות ראשונה, עזרנו לכמה מהחברים שלנו לעשות את ההישג הגדול בקריירה שלהם. אהבה למשחק ועבודה קשה, הכדורסל שינה את חיי והוציא אותי מהאיזור שבו חייתי שהיה לא פשוט, אני אסיר תודה על ההזדמנות הזו, רק כדי שהכדורסל יהיה חלק מחיי ויאפשר לי לעשות את החיים של משפחתי טובים יותר זה מה שחשוב, חשבתי שאחיה במרילנד כל חיי, למדתי על החיים וביקרתי במקומות ברחבי העולם”.