גולדן סטייט היא מפלצת, אין דרך אחרת להגדיר את המועדון מקליפורניה שזכה הלילה (בין שישי לשבת) בתואר האליפות השני ברציפות שלו והשלישי בארבע עונות, בזכות 85:108 על קליבלנד בדרך ל-0:4 ענק בסדרת הגמר.

החגיגות של הווריירס בחדר ההלבשה בקוויקן לואנס ארנה לא היו צנועות ובין שמפניות שנפתחו ונשפכו על סטף קרי שזכה בתואר השלישי שלו, המאמן סטיב קר הסתובב עם סיגר בפיו ונשאל על ידי העיתונאים “איך הטעם?”. לכך השיב המאמן “טעם של ניצחון”. קרי דאג לסמן לכולם “זה השלישי שלי”.

“העובדה שהם הגיעו לכאן הפתיעה אותי, עקבתי אחריהם בעונה הסדירה”’ אמר קר במסיבת העיתונאים על קליבלנד. “מה שטיירון לו ולברון עשו, לילה אח לילה, זה מדהים. הייתה להם ריצה מדהימה, שורה תחתונה היא שיש לנו הרבה כישרון, יותר מלהם. אני רוצה לברך את קליבלנד”.

“היו לי רגעים שבו לא ידעתי אם נגיע לרגע הזה. החודש האחרון של העונה היה קשה, לא התחלנו בצורה טובה, ידענו שנצטרך להשתפר בהגנה. כבר במשחק הראשון מול סן אנטוניו בפלייאוף פופוביץ’ אמר לי שזו ההגנה הכי טובה שהוא פגש”.

סטף קרי חוגג (רויטרס)

העובדה שקרי לא זכה ב-MVP: “אני לא מצביע ל-MVP, זה היה נחמד עבורו לזכות, אבל אני לא חושב שהוא מאוכזב מזה. לפני שנתיים הפסדנו במשחק 7, כל מה שעניין הוא זה לזכות באליפות. סטף תמיד היה אחד השחקנים הכי לא אנוכיים שיש בליגה, הוא בן אדם מדהים. מדובר בשילוב של כישרון וצניעות. כל מה שהוא מבוסס על המשפחה שלו, הרקע, מה שהוא למד. כל מה שמעניין אותו זו הקבוצה, אני בר מזל לאמן אותו”.

“הלילה זה הזמן לחגוג, זה היה מסע ארוך. להגיע לכאן זה מאוד קשה, שתי הקבוצות האלה הגיעו כאן 4 שנים ברציפות, ברגע שהגענו לגמר ניצלנו את הרגע”. כאשר נשאר על לברון ג’יימס וההשוואה למייקל ג’ורדן אמר: “אני לא יודע איך לדרג אותם, אבל מייקל גו’רדן ולברון ג’יימס נמצתאים באותו מעמד בדיוק, אלה שני השחקנים הכי טובים שראיתי”.

דריימונד גרין וג'יי אר סמית' נאבקים (רויטרס)

דריימונד גרין הוסיף: “רצינו לבוא לכאן ולהיות מרוכזים. לא רצינו לחזור על הטעות ממשחק מספר 4 בשנה שעברה. ההרגשה לא נמאסת, זה קשה לתאר במילים, האליפות הזו הייתה הקשה ביותר אבל גם המתוקה ביותר. היו לנו הרבה פציעות, הסדרה מול יוסטון, עברנו הרבה. אני תמיד מוכן לתת הכל לקבוצה, לעשות כל מה שאני יכול לעזור לחברים שלי כדי לנצח את המשחק”.  לאחר מכן היה רגע של התלוצצות, כאשר גרין חשף כי: “קליי תומפסון עשה גוגל על עצמו, וכבר כתוב שהוא אלוף 3 פעמים, זה מדהים”.

“זו הייתה ברכה להגיע לגולדן סטייט”, הסביר ג’אבייל מגי, “אנחנו כולנו שמחים להיות אלופים בפעם השנייה ברצף. אין שום דבר שמשתווה מבחינתי להישג הזה, מאיפה שהגעתי. עבדנו מאוד קשה וזה לא היה קל לעשות את זה. שיתוף הפעולה עם ניק יאנג? זה יוצא מן הכלל, אני מבין את ההתרגשות שלו, זו רמה שהוא עלה אליה. הוא אחד מחבריי הטובים ביותר ויש לו אליפות, לי שניים. מה עוד יש לומר? יש לנו ארבעה אולסטארים בקבוצה, אבל לראות מאחורי הקלעים כמה הם צנועים ורציניים זה פשוט מדהים. אין אנוכיות בקבוצה הזו, עושים את הדברים הנכונים וזה מה שעובד. הדקות שקיבלתי? זכיתי לפתוח מול סן אנטוניו, אבל לא קיבלתי דקות מול יוסטון ובגמר קיבלתי הזדמנות. אני מתרכז בחיים שלי, זה קל להרים ידיים ותמיד נשארתי דרוך”.