עכשיו זה רשמי, זו לא קבוצה, זו שושלת. כמו בימים הגדולים של שיקגו בולס, גם גולדן סטייט יכולה להתפאר בפרנצ’ייז ששולט בליגה ביד רמה. הלילה (אור לשבת), הווריירס זכו באליפות השלישית שלהם בארבע עונות, כאשר השלימו סוויפ מדהים בסדרת גמר ה-NBA מול קליבלנד עם 85:108 במשחק הרביעי שסגר עניין.

מי שיכול להיות מאושר יותר מכולם הוא קווין דוראנט שבפעם השנייה ברציפות השיג את תואר מצטיין סדרת הגמר. KD קיבל את התואר מידיו של הקומישינר אדם סילבר רגע לפני שהוא וחבריו הניפו את גביע האליפות:

מי שצייץ מיד עם סיום המשחק הוא ג’ואל אמביד, הסנטר הצעיר והנהדר של פילדלפיה, שלא בפעם הראשונה פנה ישירות ללברון ג’יימס בהצעה דרך הטוויטר: “סמוך על התהליך”. הסיקסרס הוזכרו לא פעם כמועמדים אפשריים לקלוט את ג’יימס.

הנה כמה מספרים מהמשחק:

# ג’יי אר סמית’, זה שעלה לקאבס במשחק הראשון בסדרה, הגיע בזכות השלשה הראשונה שלו במשחק להישג נאה בקריירה, כאשר חלף על פני דרק פישר והעפיל למקום השמיני בטבלת קלעי השלשות בכל הזמנים בפלייאוף, עם 286 שלשות.

# קליבלנד הפכה לקבוצת הבית השישית בתולדות הליגה שקולעת במשחק גמר 13 נקודות או פחות ברבע בודד. 

# היה זה משחק הגמר השביעי ברציפות של סטף קרי עם 30 נקודות או יותר, בכך הוא השתווה לדוויין ווייד במקום ה-11 בכל הזמנים.

סטף קרי אחרי עוד שלשה גדולה (רויטרס)

# גולדן סטייט הפכה לקבוצה הראשונה בהיסטוריה של הליגה שמשלימה שני סוויפים בסדרות גמר NBA, הפעם הקודמת הייתה באליפות ב-1975, אז היריבה בסדרה הייתה וושינגטון בולטס.

# מדובר בסוויפ התשיעי בסך הכל בסדרת גמר. כאמור הווריירס על שלל גילגולי הפרנצ’ייז אחראים על 22% מהמקרים.

# דוראנט, שזכה כאמור בתואר ה-MVP השני שלו ברציפות בסדרת הגמר, הוא השישי בהיסטוריה שמגיע לציון דרך שכזה. מייקל ג’ורדן מוביל בקטגוריה זו עם שש זכיות רצופות בתואר.