ניצחון אחד. זה מה שחסר לגולדן סטייט כדי לזכות באליפות ה-NBA בפעם השנייה ברציפות, אחרי שהאלופה גברה הלילה (בין רביעי לחמישי) 102:110 על קליבלנד במשחק מספר 3 בגמר ה-NBA. קווין דוראנט היה המצטיין עם 43 נקודות וקבע שיא פלייאוף אישי עבורו, כולל שלשה ענקית, 48 שניות לסיום, שלשה מאוד דומה לזו שתפר בשנה שעברה בגמר. קרי עצמו היה חלש יחסית (1 מ-10 השלוש), אך גם הוא קלע במאני טיים.

“לא סיימתי לשחק כדורסל, אני לא מסתכל על הרגעים האלה כרגעים הגדולים בקריירה”, אמר דוראנט במסיבת העיתונאים אחרי המשחק. “אני רוצה לחזור להתאמן ולתקן את הדברים שאנחנו צריכים לתקן כדי לנצח את המשחק הבא”.

העובדה שלא קיבל עזרה מקרי ותומפסון: “לא חשבתי על זה, רק ניסיתי לשחק הכי טוב שאני יכול, לקחתי זריקות בסבלנות. החברים שלי עשו עבודה טובה בלסדר לי מצבי קליעה. סטף התקשה והיה חסר לו קצת בטיחון, אבל השלשה שלו הייתה גדולה יותר משלי, זה שינה את המומנטום לטובתנו”.

מדהים מה שדוראנט עשה, אני לא חושב שיש מישהו בעולם שיכול לקלוע חלק מהזריקות שהוא קלע, הוא היה מדהים”, אמר מאמנו סטיב קר. “זה היופי בקבוצה הזו, שיש לנו הרבה שחקנים שיכולים לקלוע, סטף אמנם סיפק אחוזים רעים, אבל סיפק את השלשה הגדולה שלו, הוא תמיד מוצא את הדרך לעשות מהלך גדול. החבר’ה האלה שומרים אחד על השני, יש לי פריבילגיה כמאמן שיהיו לי שחקנים כאלה”.

המפתח לניצחון: “לא שיחקנו עם הספסל הרבה דקות בסדרה הזו כמו בעבר, אבל אנחנו מקבלים מהם תפוקה טובה. יש לנו עומק והרבה שחקנים שיכולים לשחק. העבודה שלנו על הפרטים הקטנים בריבאונד עזרה”.

החזרה של איגודאלה: “הוא היה מאוד טוב, נתן לנו הרבה דקות, לא ציפיתי שהוא ישחק 22 דקות. הוא לא כמו רוב השחקנים, הוא פשוט לא מתעייף. זה עזר לנו שהוא חזר, זה ההבדל גדול. לברון יעשה את שלו כל ערב, אבל זה שאיגודאלה היה על הפרקט נתן לאחרים קצת מנוחה. היינו רעננים יותר”. קליי תומפסון התלוצץ ואמר: “דוראנט נתן לי ולסטף יום חופש. שנינו לא היינו טובים ובכל זאת ניצחנו, זה בטח מאוד כואב לקליבלנד. נבוא למשחק הרביעי וננסה לסגור את הסיפור”.