אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, גולדן סטייט תזכה באליפות ה-NBA בפעם השנייה ברציפות. האלופה ניצחה הלילה (בין רביעי לחמישי) 102:110 את קליבלנד בחוץ ועלתה ל-0:3 בסדרת הגמר, כאשר היא תנסה להשלים את העבודה ביום שישי ולגמור את העניין בסוויפ.

האלופה לא סיפקה משחק גדול, אך נהנתה מערב מפלצתי של קווין דוראנט, שעם 43 נקודות ו-13 ריבאונדים היה האחראי הבלעדי לניצחון. הוא לא ממש קיבל עזרה מחבריו, סטף קרי סיים אמנם עם 11 נקודות, אך חווה את אחד המשחקים הרעים שלו עם 1 מ-10 בלבד מהשלוש. אנדרה איגודאלה חזר מפציעה והיה טוב עם 8 נקודות. בצד השני אחרי שני משחקים שהופיע לבדו, לברון ג’יימס (33 נקודות, 10 ריבאונדים ו-11 אסיסטים) קיבל עזרה מהחברים, קווין לאב (20 נק’ ו-13 ריב’) ורודני הוד (15 נק’) סייעו, אך לא מנעו הפסד.

ג'יימס. משחק שהיה צריך להיות שלו (רויטרס)

קליבלנד פתחה את המשחק בטירוף, ואם לברון היה היחיד שתפקד בשני המשחקים הראשונים, הפעם החברים שלו היו בעניינים ואחרי 4 דקות, זה כבר היה יתרון דו ספרתי (4:14). גולדן סטייט לא תפקדה, החטיאה שלשות, איבדה לא מעט כדורים, אך יכולת נהדרת של קווין דוראנט שמרה אותה במשחק. קרי ביצע שתי עבירות מהירות ברבע הראשון וכנראה זה השפיע עליו, כי הוא פתח את המשחק עם 0 מ-5 מהשלוש ושתי נקודות בלבד. למרות זאת, הרבע הראשון של האלופה נגמר רק בפיגור נקודה.

ברבע השני קליבלנד שוב פתחה מבערים, ג’יימס המשיך לתקוף את הטבעת, לאב סייע מבחוץ, תומפסון שלט בריבאונד ושוב היתרון עלה לדו ספרתי, אך דוראנט (24 נקודות במחצית) לבדו שמר על הווריירס קרובים ועם שלשה על הבאזרק הוריד את הקבוצות למחצית ב-52:58 למארחים.

קווין דוראנט מול לברון ג'יימס (רויטרס)

גולדן סטייט פתחה את הרבע השלישי בטירוף ועם 3:9 הצליחה להשוות. קרי קבע יתרון ראשון מהקו, שאף לחמש נקודות. ההגנה של קליבלנד פשוט לא הופיעה לרבע הזה וגולדן סטייט הגיעה לרבע האחרון עם יתרון שתי נקודות. ברבע האחרון היתרון זז מצד לצד, קרי מעט התעורר וקלע את השלשה היחידה שלו במשחק, 48 שניות לסיום דוראנט תפר שלשה מטורפת וקבע יתרון שש נקודות (100:106). לברון ניסה להציל את המולדת ושוב חדר לצבע, אך דריימונד גרין ניצל את האין הגנה של הקאבס כדי לסגור את הסיפור.

רבע ראשון: 28:29 לקליבלנד

חמישיית קליבלנד: ג’ורג’ היל, ג’יי אר סמית’, לברון ג’יימס, קווין לאב וטריסטן תומפסון.
חמישיית גולדן סטייט: סטף קרי, קליי תומפסון, קווין דוראנט, ג’בל מגי ודריימונד גרין.

כדור הפתיחה (רויטרס)

קליבלנד פתחה טוב את המשחק מבחינה התקפית עם שתי שלשות ועלתה ל-4:8 מהיר. הווריירס פתחו את המשחק בצורה מבולבלת, דוראנט איבד שני כדורים וקווין לאב קבע יתרון דו ספרתי לראשונה במשחק (4:14). סטף קרי ספג את העבירה השנייה שלו בשלב מאוד מוקדם במשחק, אך בכל זאת נשאר על פרקט.

קווין לאב. קליבלנד פתחה בסערה (רויטרס)

סמית’ שמר על הפער עם חדירה יפה לצבע (10:20). קרי נכנס למשחק, קלע את הנקודות הראשונות שלו והוריד ל-22:14, 3:38 דקות לסיום הרבע. 1:48 לסיום הרבע, תומפסון קלע את השלשה הראשונה של האורחת, דוראנט מיד חיקה אותו וזה רק שתי נקודות לקליבלנד (22:24). 36 שניות לסיום דוראנט קבע שוויון, אך שלשה של ג’ף גרין הורידה את המארחת ביתרון לקראת הרבע השני. 

ג'יי אר סמית' מול קווין דוראנט (רויטרס)

רבע שני: 52:58 לקליבלנד

קליבלנד עלתה לרבע השני בטירוף ועם 0:6 הגדילה את הפער (28:35). סטף קרי המשיך לא לפגוע מחוץ לקשת (0 מ-4) וסטיב קר הזעיק פסק זמן. לברון המשיך לתקוף את הטבעת ושלשה של ג’יי אר סמית’ קבעה יתרון שמונה נקודות לקליבלנד (32:40). חמש נקודות רצופות של קווין לאב העלו את קליבלנד ליתרון השיא שלה במשחק (35:47). דוראנט המשיך לקחת את המשחק על עצמו וסיפק שלשה בצד השני, רודני הוד סיפק נקודות אצל קליבלנד והיתרון נשמר על דו ספרתי (42:54), שתי דקות לסיום המחצית. בהתקפה האחרונה דוראנט לקח את הכדור, הוריד את השעון ותפר שלשה מטורפת על הבאזר, כדי להוריד את הווריירס רק בפיגור שש להפסקה.

ג'יימס מול קרי. כוכב הווריירס במחצית מזעזעת (רויטרס)

רבע שלישי: 81:83 לגולדן סטייט

גולדן סטייט פתחה עם 3:9, כולל 7 נקודות של מגי והצליחה להשוות את התוצאה אחרי שתי דקות של כדורסל וטיירון לו הזעיק פסק זמן. שתי נקודות מהקו של קוי העניקו לווריירס יתרון ראשון במשחק, ג’יימס התקשה בהתקפה ודוראנט קבע יתרון שלוש נקודות בצד השני וגרין הגדיל לחמש (64:69) בדרך לפסק זמן בהול של לו. ג’יימס שוב חדר לצבע, היל תפר שלשה וקבע שוויון, אך דוראנט ענה בצד השני עם שלשה משלו (69:72). המשחק המשיך להיות צמוד, דקה לסיום ג’יימס ירד למנוחה על הספסל וחזר להתקפה האחרונה של הרבע, אך לא הצליח לעזור וגולדן סטייט ירדה ביתרון שתי נקודות לקראת 12 הדקות האחרונות.

דוראנט חודר על לארי נאנס ג'וניור. בלתי ניתן לעצירה (רויטרס)

סיום: 102:110 לגולדן סטייט

הוד קבע שוויון מהיר בתחילת הרבע, אך סל ועבירה של ג’ורדן בל החזיר את היתרון של האורחים לשלוש נקודות. קרי המשיך להיות רע ולהחטיא, הוד החזיר את היתרון לקליבלנד בצד השני (86:87). דוראנט המשיך להיות בלתי עציר וג’אמפ שוט שלו קבע 90:92, 7:45 דקות לסיום. היתרון המשיך לזוז מצד לצד, ג’יימס המשיך להיות המוציא לפועל העיקר של קליבלנד, דוראנט קבע יתרון נקודה לגולדן סטייט (95:96), 3:30 לסיום. קרי התעורר, זה התחיל עם לייאפ קל והמשיך עם שלשה ראשונה שלו, שקבעה יתרון ארבע נקודות לגולדן סטייט (97:101). בצד השני ג’יימס קבר שלשה ושוב קבע משחק של נקודה הפרש, אך דוראנט ענה בצד השני עם שלשה מטורפת וקבע יתרון שש הפרש (100:106), 48 שניות לסיום. לברון ניסה להציל את המצב עם נקודות בצד השני, אך גרין קלע בקלות מתחת לסל וסגר את הסיפור.