כמה חיכינו והנה הפיינל פור ביורוליג הגיע אלינו עם שלוש ענקיות מהכדורסל האירופי ועוד קבוצה אחת מפתיעה במיוחד, עם מאמן שמוכר לנו היטב – שרונאס יאסיקביצ’יוס. שני חצאי הגמר היוקרתיים ייערכו הערב (שישי), כשבמשחק הראשון פנרבחצ’ה, אלופת אירופה למי שכבר הספיק לשכוח, תפגוש את ז’לגיריס קובנה בבלגרד. לאחר שזהות הקבוצה הראשונה שתעלה לגמר תקבע, יעלו אל הפרקט צסק”א מוסקבה וריאל מדריד לקרב ענקיות.

פנרבחצ’ה – ז’לגיריס קובנה (18:00)

אלופת היורוליג תרצה להשלים זכייה שנה אחרי שנה, אך קודם כל היא צריכה לעבור את הקבוצה הכי מפתיעה ומעניינת במפעל, שאראס וחבורתו, שהצליחו לגבור בשלב הקודם על אולימפיאקוס, בסדרה שהליטאים היו אנדרדוג מובהק, אך השיגו ניצחון חוץ ביוון ומשם כבר לא הביטו לאחור. 

ז’ליקו אוברדוביץ’ (פיינל פור 17 בקריירה) חוזר לבלגרד לסגירת מעגל מעניינת, אחרי ששם החל את קריירת האימון והוביל את פרטיזן לזכייה היסטורית באליפות אירופה (1992). בצד השני, שאראס וקבוצתו נמצאים בכושר נהדר גם בזירה המקומית, כשהירוקים נמצאים ברצף של שישה ניצחונות בליגה ושמונה בסה”כ, כולל המפעל האירופי. 

ז'ליקו אוברדוביץ' (איציק בלניצקי)

אוברדוביץ’, השועל האירופי הוותיק, אמר: “מאוד מתרגש לקראת המעמד, אך גם אני שמח לשוחח עם שלושה מאמנים נהדרים, שגם הגיעו לפיינל פור. אני יודע איזו קבוצה קשה אנחנו פוגשים, שאראס מאמן מצוין ויש לו קבוצה איכותית. תהיה אווירה מדהימה אני בטוח ומתרגש לחזור לבלגרד”. שאראס: “לפגוש את ז’ליקו זה כבר הישג, כי אז אתה מבין שהגעת כל כך רחוק”.

צסק”א מוסקבה – ריאל מדריד (21:00)

למזלו הגדול של דימטריס איטודיס הוא מקבל חזרה את ננדו דה קולו בדיוק בזמן הנכון, על מנת להתמודד מול הקו האחורי הנהדר של הבלאנקוס ממדריד, שכנראה ייחסר את פאקונדו קאמפאצו. ברבע הגמר, צסק”א עברה את היריבה העירונית עם 1:3 ללא יותר מדי קושי.

הקבוצה מבירת ספרד חלפה בשלב הקודם על פני פנאתינייקוס, ללא יתרון הביתיות, עם 1:3 ומאז היא פשוט ממריאה בליגה הספרדית עם חמישה ניצחונות רצופים, שהעניקו לה את המקום הראשון בזירה המקומית בהפרש גדול. 

פאבלו לאסו (רויטרס)

פאבלו לאסו אמר לקראת ההתמודדות: “אנחנו עוברים שנה כלל לא פשוטה, התמודדנו עם הרבה פציעות, אך בכל זאת הגענו כל כך רחוק. אנחנו בסה”כ רחוקים שני משחקים בלבד מתואר יוקרתי, נגיע מוכנים במטרה לעשות את המקסימום”.

לוקה דונצ'יץ' (EUROLEAGUE)

לוקה דונצ’יץ’, כוכב הבלאנקוס: “להיות בעוד מעמד כזה – מכובד מאוד. זה יהיה מדהים עבורי לזכות ביורוליג אחרי היורובאסקט. אין עלינו לחץ, יש לנו את הניסיון הדרוש, אני כלל לא יודע אם זה פיינל פור הפרידה שלי מהיורוליג. אגיע להחלטה הטובה ביותר עבורי רק בסיום העונה”.