אלופת ה-NBA, גולדן סטייט, סיפקה הלילה (בין שני לשלישי) הצהרת כוונות מובהקת, כשגברה 106:119 על יוסטון במשחק הראשון של סדרת גמר המערב, עלתה ל-0:1 ולמעשה גנבה את הביתיות מהאדומים של מייק ד’אנטוני שסיימו את העונה הסדירה עם המאזן הטוב בליגה.

מי שכהרגלו כיכב בשורות הקבוצה של סטיב קר היה קווין דוראנט, שצלף 37 נקודות, אבל למרות זאת, הפגין ארשת עצבנית לקראת תום הרבע השלישי בזמן שמאמנו סטיב קר הוריד אותו למנוחה קצרה ושאל אותו בקולניות למה הוא יורד לספסל. “זאת בדיוק הסיבה שבגללה כל מאמן ירצה את קווין בקבוצה שלו”, אמר המאמן שלא התרגש מהתקרית והמשיך להחמיא לכוכב שלו: “אני לא יודע איך אפשר לשמור עליו, הוא יכול להגיע לכל מצב זריקה שהוא רק רוצה”.

דוראנט עצמו, נשאל במסיבת העיתונאים לאחר המשחק אם הוא מעדיף לבלות על הפרקט את כל 48 הדקות וענה בנחרצות: “בוודאי”. ומה בנוגע למפגש עצמו? הווריירס החלו לראשונה מאז עונת 2014 סדרת פלייאוף עם משחק חוץ ומיד החזירה לעצמה את הביתיות ועל כך אמר KD: “מדובר בסדרת גמר המערב ואנחנו רצינו להיות אלו שנותנים את הגרוף הראשון. אנחנו גם מתכוונים להמשיך ולתת את המכות הבאות”. 

בצד המפסיד, מייק ד’אנטוני שקיווה לפתוח את הסדרה בצורה שונה אמר: “אתה לא יכול פשוט לבוא ולתת נוק אאוט לקבוצה כזאת. היו יותר מדי רגעים במשחק שסבלנו מנפילות מנטליות, אנחנו צריכים לעשות עבודה טובה יותר בצד המנטלי. זה נחמד לשחק בבית אבל עכשיו איבדנו כבר את הביתיות ואנחנו נהיה חייבים להשיג אותה בחזרה”. 

מייק ד'אנטוני וג'יימס הארדן (רויטרס)