סדרת גמר המערב בפלייאוף ה-NBA, שמוגדרת על ידי רבים כגמר האמיתי של הליגה, יצאה הלילה (בין שני לשלישי) לדרכה כאשר האלופה גולדן סטייט הצליחה לגנוב את יתרון הביתיות מיוסטון כבר בתום משחק מספר 1, לאחר שגברה עליה 106:119 בסיום 48 דקות של כדורסל בקצב גבוה.

כיאה לאלופה המכהנת, הווריירס, הגיעו לאולם של הקבוצה שסיימה את העונה הסדירה עם המאזן הטוב בליגה ללא רגשי נחיתות והבהירו לחבורה של מייק ד’אנטוני שהיא תצטרך לעבוד מאוד קשה אם היא רוצה לנשל אותה מהכתר. המשחק נפתח בצורה צמודה כשאת הרבע הראשון סיימה המארחת ביתרון מינימלי של 29:30. ב-12 הדקות שלפני ההפסקה המשיכך היתרון לעבור מצד לצד, כשאל חדרי ההלבשה ירדו הקבוצות בשוויון 56:56.

קווין דוראנט עם הכדור בהתקפה (רויטרס)

בפתיחת המחצית השנייה החליט הקלעי הבולט של המנצחת, קווין דוראנט (37 נקודות), לקחת פיקוד ובתום רבע שלישי נהדר, העלה את האלופה ל-80:87 לקראת הרבע המכריע. הרוקטס עוד הצליחו להתקרב וצימקו ל-90:85, אך האלופה לא נתנה להם יותר מכך ובמהלך דקות הסיום ברחה ליתרון דו-ספרתי, כדי לספק את הצהרת הכוונות לה ציפתה ולעלות ל-0:1 יקר עם 106:117 כשנשמע הבאזר. מי שבלט אצל המנצחת בנוסף ל-KD היה קליי תומפסון עם 28 נקודות, בעוד שבצד האדום, 41 נק’ של ג’יימס הארדן לא עזרו כדי להימנע מהפסד.