מאז 1985, הליגה הטובה בעולם הגרילה את בחירות הדראפט על פי סדר ברור: הסיכויים טובים יותר לזכות בבחירות הגבוהות בדראפט, ככל שהמאזן של העונה הסדירה גרוע יותר. הפורמט המסורתי היה נתון להרבה ביקורת ב-33 השנים האחרונות, כאשר רבים טענו כי הוא מעודד קבוצות שלא מצליחות להפסיד, בכך שהוא מאפשר להן לבנות את סגליהן מחדש דרך בחירות דראפט גבוהות. הדוגמה העדכנית ביותר היא פילדלפיה, שאחרי שנים ארוכות בהן בילתה בתחתית המזרח, זכתה ג’ואל אמביד, בן סימונס, דאריו סאריץ’ ומרקל פולץ – שלד שאמור להוביל אותה להצלחות בשנים הבאות.

היום תיערך ההגרלה האחרונה בהחלט בפורמט הזה, כאשר הסיכויים הגבוהים ביותר לזכות בבחירה הראשונה בדראפט שייכים לפיניקס (61-21 בעונה הסדירה), ממפיס (60-22) ודאלאס (58-24). על פי התחזיות, שתי הקבוצות שיבחרו ראשונות צפויות לבחור בסנטר דיאנדרה אייטון ממכללת אריזונה, ובמיודענו, לוקה דונצ’יץ’ מריאל מדריד.

דראפט ה-NBA (מערכת ONE)

על פי השינויים, שאושרו בספטמבר האחרון בכדי להגביר את התחרותיות בעונה הסדירה, החל מדראפט 2019 לכל אחת משלוש הקבוצות עם המאזן הגרוע ביותר יהיה את אותו סיכוי – 14 אחוזים – לזכות בבחירה הראשונה, בעוד הפער בין הסיכויים לשאר מאזני הליגה יצומצמו משמעותית, כדי שלא ניתן יהיה לסמוך בצורה עיוורת על מאזן שלילי.

איום על חייו של אדם סילבר נשלח אל משרדי ה-NBA

?”אם לא תיתן לי לשחק ב-NBA, אני אגיע ואהרוג אותך עם האקדח ה-***** שלי”. זהו נוסח האיום ששלח בחור בן 27 ששמו דייויד פיאנט, ביולי 2017 למטה הליגה הטובה בעולם. משטרת ניו יורק עצרה את פיאנט, על פי דיווחים בארה”ב, והוא נחקר ושוחרר ללא ערבות. סיבת האיום עדיין לא ידועה, אך הוצא צו הרחקה שמונע ממנו להתקרב לקומישינר.