ב-24 מהלכים לברון ג’יימס נשמר על ידי מרכוס מוריס. ב-24 המהלכים האלו, קינג ג’יימס קלע 5 נקודות בלבד, ב-2 מ-6 מהשדה, מסר אסיסטים וסיפק איבוד אחד. הסטטיסיקה הזו מספרת את סיפור המשחק מהלילה (בין ראשון לשני), בו קליבלנד הובסה על ידי בוסטון 108:83 במשחק הראשון של גמר המזרח.

“אני וקוואי לנארד השומרים הכי טובים על לברון ג’יימס בליגה”, הצהיר לפני הסדרה מוריס וגם צדק. מרגע הג’אמפ בול הראשון לברון התקשה לייצר קליעות נוחות, נראה די אבוד על המגרש וככה, לקאבס יהיה מאוד קשה להתקדם אל עבר הגמר.

“זה היה מאמץ קבוצתי, לא רק אני”, הצטנע מוריס בסיום המשחק, אחרי שסיים עם 21 נקודות ו-10 ריבאונדים. “כולם תרמו את שלהם בשמירה על לברון, הוא ללא ספק השחקן הטוב ביותר בליגה ואתה צריך כמה שחקנים כדי לשמור עליו במשחק שלם. אני תחרותי, אבל זה משהו שאני אוכל לספר לילדים שלי יום אחדף ככה שזה מרגש. אני אוהב את האתגר, אבל כמו שאמרתי זה היה מאמץ קבוצתי”.

“אני חושב שתכנית המשחק שלהם למשחק מספר 1 הייתה מצוינת”, הודה ג’יימס. “זה התחיל עם מוריס, הוא היה המאצ’-אפ שלי, הם עשו עבודה טובה בכל מה שקשור לתקשורת במהלך המשחק, ידעו בכל שלב איפה אני נמצא ואיפה החברים שלי לקבוצה נמצאים. יש לנו הרבה זמן לראות את הסרט ואיך בדיוק הם גרמו לנו להרגיש לא בנוח, ואז אני בטוח שנהיה הרבה יותר טובים במשחק מספר 2”.

ג'יימס. לא היו לו תשובות (רויטרס)

כהרגלו, ג’יימס שוב גנב את ההצגה. טוב או לא טוב, הוא סיפק רגע שלא יישכח הרבה זמן. אחת העיתונאיותש אלה אותו מה קרה בדיוק בתחילת הרבע הרביעי, בו בוסטון ביצעה ריצה של 0:7. לברון הראה כמה הזיכרון שלו לא פחות טוב מיכולת הכדורסל שלו, וסיפק את התשובה הבאה: "מה קרה שם? בפוזשן הראשון עשינו הגנה עד שנשארו שתי שניות על השעון. מוריס החטיא ג'אמפ שוט, לקח את הריבאונד של עצמו והטביע. יצאנו להתקפה, עשינו תרגיל לג'ורדן קרופורד... זאת אומרת ג'ורדן קלארקסון והוא זרק והחטיא. הם לקחו ריבאונד, עשינו שוב הגנה טובה ועצרנו אותם. הכדור יצא לחוץ. ג'ייסון טייטום לקח את הכדור ומסר אותו למרקוס סמארט והוא קלע שלשה. יצאנו לעוד התקפה, החטאנו שוב וטייטום הוריד את הריבאונד ולקח את הכדור, עשה יורו-סטפ וקלע לייאפ ביד ימין. פסק זמן. הנה לכם". משוגע.

"זה לא קל לשמור על לברון, אבל הוא אוהב את האתגרים האלה", אמר טרי רוזייר על מוריס. “זה הקטע עם הבחור הזה שפשוט אוהב אתגרים, אתה זורק אותו לשם וזה מה שהוא עשה. הוא לקח את האתגר ועשה עוד הרבה דברים טובים”.